وبلاگ بهمن پرداز

فضایی برای تعامل دوستانه، اشتراک دانسته ها و اطلاع رسانی از آخرین فعالیت های دنیای آی تی است

آیا نصب ویندوز 10 اجباری میشود ؟

اخیرا شرکت مایکروسافت در اقدامی عجیب ساختار نصب ویندوز 10 را به صورت اجباری بر روی تمامی دستگاه‌های مجهز به ویندوزهای مجاز برای به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ اجرا کرده است.

ویندوز 10 پس از مدت‌ها انتظار به بازار مصرف عرضه شد و در این میان بسیاری از کاربران با کمال میل به این نسخه از سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت مهاجرت کردند ولی برخی از کاربران نیز علاقه‌ای به مهاجرت به این نسخه از ویندوز از خود نشان نمی‌دهند.

به نظر می‌رسد که برای مایکروسافت مهم نیست که چه کسی به این مهاجرت علاقه‌مند بوده و چه افرادی از آن فراری هستند زیرا این شرکت، لانچر ویندوز 10 را به صورت خودکار بر روی تمامی ویندوزهایی که دارای قابلیت به‌روزرسانی به این نسخه از ویندوز هستند به اجرا درآورده است.بنابراین اگر در هنگام کار کردن با کامپیوتر خانگی و یا لپ‌تاپ خود با پیام مهاجرت به ویندوز 10 روبرو شدید چندان تعجب نکنید زیرا این سیستم به صورت پیش‌فرض در دستگاه شما گنجانده شده است.

البته اگر مایل به انجام این کار نیستید کافی است تا پیام وارده را لغو کرده و در کامپیوتر خود سیستم به‌روزرسانی خودکار را به وضعیت تائید و سپس انجام به‌روزرسانی به صورت انتخابی دربیاورید. به این ترتیب تنها زمانی که خود شما تصمیم به مهاجرت به ویندوز 10 را داشته باشید، این سیستم‌عامل بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد.

دسته بندی: 

در خبرنامه ما عضو شوید!