راه های دریافت بک لینک ؛ چگونه پیوند ارگانیک دریافت کنیم؟ً

راه های دریافت بک لینک ارگانیک

دریافت لینک این روزها چیزی از یک جنگ تمام عیار کم ندارد. در حالی که ساخت لینک به عنوان یک فعالیت مهم در سئو شناخته می شود، اما شیوه ایجاد و ساخت آن بسیار تغییر کرده است. نکات مهمی برای دریافت بک لینک وجود دارد که با شیوه های قدیمی متفاوت است. ایجاد برنامه ریزی استراتژی برای لینک، یافتن فرصت هایی برای دریافت بک لینک های با کیفیت در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود. در ادامه با راه های دریافت بک لینک آشنا خواهید شد.

راه های دریافت بک لینک

یک لینک زمانی کاملا ارگانیک تلقی می شود که شرایط مختلفی برقرار باشد. میان صفحه مبدا دریافت لینک با صفحه مقصد باید ارتباطی باشد، ارزش افزوده ای برای کاربران داشته و واقعا شایستگی دریافت بک لینک داشته باشد.
درواقع لینک های ارگانیک دیگر آن لینک های خریدنی نیستند که می توانند از هر وب سایتی به وب سایت های دیگر داده شوند.

دریافت بک لینک ارگانیک

 

چگونه می توان استراتژی لینک سازی موفق ایجاد کرد؟

بدون تردید می دانید که با دریافت بک لینک شما می توانید اعتبار وب سایت خود را بالا ببرید. به همین دلیل باید جنبه های مختلفی را برای این منظور در نظر بگیرید.
آنچه که در راه های دریافت بک لینک بسیار اهمتی دارد، محتوای بسیار باکفیت است که شایستگی دریافت لینک داشته باشد. هنگامی که صحبت از محتوای باکیفیت می کنیم، منظورمان محتوایی است که با مخاطبان شما صحبت می کند، آن ها را درگیر کرده و برایشان ارزشی در پی دارد.
این مهم ترین کاری است که برای دریافت بک لینک باید انجام دهید. چرا که باید یک ارتباط قانع کننده ای برای این منظور ایجاد نمایید. توانایی شما برای دستیابی به بک لینک هایی از وب سایت های خوب، به کیفیت محتوایی که ارائه می دهید، بستگی دارد.

تولید محتوای قابل پیوند

برای آنکه بتوانید محتوای شایسته دریافت بک لینک ایجاد نمایید، باید این موارد را مد نظر قرار دهید:

  • چه ارزش منحصر به فردی به کاربران ارائه می دهید؟
  • در چه حوه ای خبره هستید؟ً
  • در چه کاری مهارت دارید؟ً
  • چه نکات منحصر به فردی را می توانید به چه کسانی ارائه دهید؟ً

فرض اینکه کسی در یک سوی دنیا علاقه مند به خواندن مطالب شما باشد، کافی نیست. پس بهتر است مخاطب خود را بشناسید و سپس سعی بر ارائه آن کنید.
وقتی همه این اهداف را گردآوری کردید، می توانید شروع به تولید محتوای باکیفیت خود نمایید تا بک لینک های مناسب دریافت کنید.
یکی از راه های دریافت بک لینک این است که بدانید کاربران چه می خواهند؟ چگونه می توانید مشکلات آن ها را برطرف ساید و ارائه اطلاعاتی می تواند راه را برای برطرف کردن نیاز آن ها هموار سازد.

این پیشنهاد ارزش، همان چیزی است که کاربران به آن اهمیت می دهند. درست به همین دلیل است که سایر وب سایت ها تمایل به لینک دادن به مقالات شما خواهند داشت.

یک محتوای قابل پیوند شما را به خوانندگان بیشتری متصل می کند، ارزش برای وب سایت شما فراهم می کند و اعتبار وب سایت را افزایش می دهد.

راه های دریافت بک لینک ارگانیک

 

یافتن سایت های هدف

گام بعدی در راه های دریافت بک لینک پس از تولید محتوای باکیفیت این است که سایت های هدف را بیابید. درواقع در این راه باید وب سایت های معتبری را بیابید که مخاطبان هدف شما از آن ها بازدید می کنند.
به این ترتیب است که شما می توانید گروه دیگری از مخاطبان هدف را به وب سایت خود هدایت کنید. گاهی اوقات ممکن است سایت های هدف اقتدار بسیار بالایی نداشته باشند، اما می توانند مخاطبان زیادی را به صفحه هدف شما جاری کنند.
برای یافتن این سایت های هدف برای دریافت بک لینک، می توانید از دستور "کلمه کلیدی" و inurl: منابع، "کلمه کلیدی" و inurl: پیوندها استفاده نمایید.

یکی دیگر از راه های دریافت بک لینک، شناسایی وب سایت های است که رقبای شما از آن ها پیوند دریافت کرده اند. شما می توانید از ابزارهای مختلفی مانند Semrush، Moz و یا هر ابزار دیگر برای شناسایی این سایت ها استفاده نمایید. با دریافت پیوند از این سایت ها می توانید همچنان در میدان رقابت باقی بمانید.
سپس شما می توانید به صاحبان و یا مسئولان این وب سایت ها ایمیل ارسال کرده و از آن ها بخواهید که به مقاله مد نظر شما لینک دهند. البته معمولا این کار با پرداخت هزینه و یا لینک دهی متقابل انجام خواهد شد.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، دریافت بک لینک برای باقی ماندن در عرصه رقابت بسیار مهم است و شما بدون لینک های ارشمند، نمی توانید اعتبار لازم را کسب کنید. بهترین راه برای دریافت بک لینک، تولید محتوای با ارزش است، پس برای آن وقت بگذارید.

 

مطالب مرتبط
راه های دریافت بک لینک ارگانیک

دریافت لینک این روزها چیزی از یک جنگ تمام عیار کم ندارد. در حالی که ساخت لینک به عنوان یک فعالیت مهم در سئو شناخته می شود، اما شیوه ایجاد و ساخت آن…

0 نظر 1400-03-19
داستان کاربر سئو چیست؟

اگر مدت زمان یادی باشد که در حوزه سئو یک وب سایت فعالیت می کنید، احتمالا می دانید که موفقیت در این کار، تنها به یک استراتژی خوب منتهی نمی شود. این…

0 نظر 1400-03-17
بهینه سازی موتور جست و جو برای برند

اگر می خواهید در بهترین جایگاه موتور جست و جوگر گوگل قرار بگیرید، مهم ترین نکته و قانون برای پیروی، تولید محتوای منحصر به فرد است. اما گاهی برای بهتر…

0 نظر 1400-03-15
راه های بالا بردن رتبه الکسا

بالا بردن رتبه الکسا بسیار مهم است. الکسا رنک این امکان را به شما می دهد که عملکرد محتوای خود را نسبت به سایت های دیگر ببینید. اگر رتبه وب سایت شما…

0 نظر 1400-03-11
معرفی بهترین افزونه های سئو برای کروم

همانطور که متخصصان بازاریابی دیجیتال خیلی خوب می دانند، روند این صنعت به سرعت در حال پیشروی است. به همین تلاش برای همگام شدن با مسیری که مرتب در حال…

0 نظر 1400-03-07
ارسال دیدگاه