لینک فالو چیست + راه های دریافت لینک فالو

لینک فالو چیست؟

لینک فالو چیست ؟ هرچه بیشتر مشتریان بالقوه بتوانند وب سایت شما را در صفحات نتایج موتور جست و جو پیدا کنند، شانس جذب ترافیک ارگانیک برای شما بالاتر می رود. تنها لینک ها dofollow برای سئو مهم هستند؛ چرا که پیوندهای نوفالو توسط موتورهای جست و جو شمرده نمی شوند. از این رو لازم است تا با این پیوندها و تفاوتش با لینک نوفالو آشنا شده و از راه های دریافت لینک فالو آگاه شوید.

لینک فالو چیست؟

یک نوع رقابت دائمی محتوایی در حوزه های مختلف در حال انجام است؛ چرا که وب مستران به دنبال راه هایی برای برجسته تر شدن محتوای خود در میان سایر رقبا و همچنین بهبود بهینه سازی موتور جست و جو هستند.
اکنون، برندهای تجاری برای افزایش جذابیت کسب و کار آنلاین خود و قرار گرفتن در جایگاه خوب در لیست نتایج جست و جو، باید بر معیارهای کنترل شده موتورهای جست و جو به خصوص گوگل، تمرکز ویژه ای داشته باشند.

همان طور که پیش تر گفتیم، یکی از عواملی که بهینه سازی موتور جست و جو اهمیت بالایی دارد، بک لینک هایی است که یک سایت دریافت می کند؛ آن هم لینک های فالو.
بنابراین، مهم است که بدانید لینک فالو چیست و اگر می خواهید از موتورهای جستجو ترافیک بگیرید چگونه می توانید آنها را دریافت کنید.

بک لینک های فالو کدامند؟

 

پیوندهای Dofollow پیوندهایی هستند که در رتبه بندی سئو حساب می شوند. به طور پیش فرض، بیشتر پیوندهایی که افراد در سایت های خود ایجاد می کنند، dofollow هستند. دریافت پیوندهای قدرتمند dofollow هدف اصلی بیشتر سئوکاران است.

به طور پیش فرض، همه لینک ها، پیوندهای dofollow هستند، مگر اینکه به صورت دستی اصلاح شده و به لینک های nofollow تبدیل شوند یا با تنظیمات وب سایت به طور خودکار تغییر کنند.

خزنده های موتورهای جستجو لینک ها dofollow را دنبال می کنند. به عبارت دیگر، آن ها به صفحاتی که توسط این پیوندها، لینک داده شده اند، هدایت خواهند شد.

لینک های فالو، که در میان متخصصان به link juice معروف هستند، می توانند در ارتقا رتبه در صفحات SERP منجر شوند. به همین دلیل لینک های فالویی که یک وب سایت دریافت می کند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در مقابل، لینک های نوفالو، همان طور که پیش تر گفتیم، خزنده ها را به سمت پیوند هدایت نمی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ... مراجعه کنید.
اگر ساختار وب سایت شما، به صورت طبیعی باشد، برای ایجاد لینک های فالو، احتیاجی به انجام کار ویژه ای ندارید. چرا که همان طور که گفته شد، پیش فرض تمامی لینک ها به صورت فالو هستند.

 

راه های دریافت بک لینک فالو

راه های دریافت لینک فالو

گاهی اوقات برای دریافت لینک های فالو، لازم نیست تا کار خازق العاده ای انجام شود. همان قدر که محتوای شما خوب و جذاب بوده و سایت های دیگر به صورت پیش فرض با لینک های فالو، به شما پیوند دهند کافی است. اما همیشه این اتفاق رخ نمی دهد:

وبلاگ نویسی مهمان

آیا می خواهید در گروه بزرگی از افراد که محتوا نویسی می کنند بپیوندید  لینک فالو دریافت کنید؟می توانید وبلاگ نویسی مهمان را امتحان نمایید.
با وبلاگ نویسی به عنوان مهمان، می بایست مقاله ای با کیفیت برای وبلاگ دیگری ایجاد کنید. در این حالت می توانید در بخش بیوگرافی نویسنده، لینک سایت خود را قرار دهید. حتی خوب است بدانید که برخی از وبلاگ ها، به شما این امکان را می دهند که در متن مقاله نیز لینک فالو قرار دهید.
لازم به ذکر است که همه سایت هایی که پست های مهمان را می پذیرند، پیوندهای dofollow ارائه نمی دهند، بنابراین در ابتدا باید بررسی این موضوع را بررسی کنید.
برای اطمینان از این موضوع، پست مهمان دیگر را در آن وبلاگ یافته، روی لینک آن کلیک راست نمایید و با انتخاب گزینه inspection elements وضعیت پیوند را بررسی کنید.

محتوای عالی با ایمیل

روش دیگر برای دریافت لینک های فالو، تولید محتوای عالی و سپس استفاده از ایمیل برای تبلیغ آن است. اگر محتوای شما واقعا برجسته بوده و برای افرادی که با آن ها ارتباط برقرار می کنید؛ مفید یا جالب باشد، این روش بسیار کارآمد خواهد بود.
تصور کنید که به تازگی وبلاگی کاملا جدید راه اندازی کرده اید و یک مقاله شگفت انگیز می نویسید. این ایده که آن را برای افراد علاقه مند به آن حوزه ارسال کنید، ایده فوق العاده ای نیست؟

اطلاع رسانی از طریق ایمیل یکی از روش های موثر است که این روزها هم مورد استفاده قرار می گیرد. این روش می تواند برای دریافت لینک فالو نیز کارآمد باشد.

تبلیغات

یکی از روش های متداول برای دریافت لینک های فالو، تمرکز بر رشد و دیده شدن است. هرچقدر کسب و کار شما بیشتر رشد کند و بیشتر توسط مخاطبان دیده شود، شانس بیشتری برای دریافت لینک های follow خواهید داشت.
اگر افراد زیادی در مورد تجارت و نام تجاری شما اطلاعاتی داشته باشند، بدون اینکه حتی بخواهید از آن ها پیوندهای فالو دریافت می کنید.

تجزیه و تحلیل رقبا

تجزیه و تحلیل رقبا چگونه به شما به دریافت لینک های فالو کمک می کند؟ شما می توانید با این کار بک لینک های آن ها را شناسایی نمایید و سپس برای دریافت همان بک لینک ها، در کمپین خود برنامه ریزی کنید.
این روش یکی از موثرترین راه ها برای افزایش جایگاه در نتایج SERP بوده و می تواند بر سئو تاثیر مثبتی داشته باشد.

در کل باید بگوییم که یکی از بهترین روش ها برای دریافت لینک های فالو، این است که شما روی محتوای عالی و باکیفیت کار کنید. به این صورت می توانید هر کسب و کار آنلاین دیگری را مجاب به پیوند دادن به وب سایت خود کنید. این روزها، محتوا است که حرف اول را می زند. پس قدرتش را دست کم نگیرید.

سخن پایانی

همان طور که در بالا گفتیم، برای آنکه pagerank شما در صفحه نتایج گوگل تغییر کند، به پیوندهای فالو نیاز دارید. تولید محتوای خوب، شناسایی و رصد رقبا، استفاده از ایمیل و پست مهمان و سایر روش ها به شما کمک می کند که زودتر و آسان تر بتوانید این لینک های قدرتمند را دریافت کنید.

 

مطالب مرتبط
ریدایرکت 302 چیست؟

ارور 302 یک کد وضعیت پاسخ به درخواست HTTP است که نشان می دهد منبع درخواستی به طور موقت به URI دیگری منتقل شده است. این کد را می توانیم یکی از رایج…

0 نظر 1400-01-26
ویژگی های صفحه تماس با ما

متأسفانه، اغلب موارد، صفحات تماس با ما، آخرین چیزی است که طراحان سایت به آن فکر می کنند و آن را به انتهای لیست اولویت های خود می فرستند. اما حقیقت…

0 نظر 1400-01-23
تایتل تگ چیست؟

تایتل تگ عنوان در بالاترین بخش یک صفحه وب قرار می گیرد. از نظر فنی، تایتل تگ در بالای یا زیر برچسب های META نوشته می شود، اما آنچه که اهمیت دارد این…

0 نظر 1400-01-21
ارور 404 وب سایت

ارور 404 چیست و چگونه آن را برطرف سازیم؟ خطای 404 کد وضعیت HTTP است. این کد یعنی صفحه ای از وب سایت که قصد دسترسی به آن را داشته اید، در سرور یافت…

0 نظر 1400-01-18
چت باکس

پاسخ سریع به مشتریان، نه تنها مشتریان بالقوه را راضی تر نگه می دارد، بلکه می تواند مشتریان جدید را نیز به همراهان همیشگی کسب و کار تبدیل کند. عقل…

0 نظر 1400-01-17
ارسال دیدگاه