طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما ؛ چگونه درباره ما بنویسیم

نحوه نوشتن صفحه درباره ما سایت

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ آیا می دانید که صفحه "درباره ما" یکی از مهم ترین صفحات در وب سایت شما است؟ این صفحه هویت شما را بازگو می کند و خالی بودن آن سبب بی اعتماد شدن مخاطبان به شما خواهد شد. در ادامه مطلب شما با طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت آشنا خواهید شد.

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ بعد از طراحی سایت و راه اندازی آن یکی از کارهایی که باید انجام دهید، ساختن صفحه "درباره ما" است. صفحه درباره ما یکی از مهم ترین صفحات در وب سایت شما است چرا که با این صفحه است که می توانید خود را کاربران خود بشناسانید.

این صفحه ممکن است با عناوین مختلفی ساخته شود اما هدف آن یکی است: اینکه بگویید که هستید و چه هستید!
هنگامی که بازدید کننده ای می خواهد درباره شما و کسب و کارتان اطلاعات بیشتری کسب کند، به این صفحه مراجعه می نمایند.
صفحه درباره ما فرصت ارزشمندی برای شما ایجاد می کند تا بتوانید با مشتریان خود در ارتباط باشید، داستان خود را بازگو کنید، چشم انداز، ماموریت و آنچه که هستید را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

نوشتن صفحه درباره ما

 

صفحه درباره ما واقعا به چه کار می آید؟

مشکل بسیاری از وب سایت ها این است که آن ها از این صفحه تنها برای ایجاد یک پیوند استفاده می کنند. به همین دلیل بدون هیچ تفکری عجولانه اقدام به نوشتن چند پاراگراف می کنند.
یک صفحه "درباره ما" باید هدف گرا باشد و روی برجسته ترین و بزرگ ترین نقاط قوت کسب و کار تمرکز نماید. این صفحه باید داستان نام تجاری و کسب و کار را روایت کرده تا بتواند تاثیر بسیار قوی بر مشتریان بگذارد.

در مقایسه با سایر صفحات هدف، صفحه درباره ما، صفحه ای ایده آل برای انجام تعدادی از اهداف است:
  

 • داستان تجارت خود و چرایی راه اندازی آن را با خوانندگان خود در میان بگذارید.
 • چرایی خدمات خود را شرح دهید.
 •  درباره مدل کسب و کار یا نحوه تولید محصولات خود توضیح دهید.
 • با معرفی بنیانگذاران یا افراد تیم، به کسب و کار خود چهره ارائه دهید.
 • محتوای اقناع کننده (به عنوان مثال یک ویدئو، تصویر و پیوند به پست های وبلاگ) را در این صفحه بگنجانید.

به طور خلاصه، صفحه درباره ما باید آن صفحه ای باشد که هر کاربری با مراجعه به آن بتواند به خوبی شما را بشناسد و برای پرسش های خود پاسخ را بیابد.

چگونه درباره ما بنوسیم

 

طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت

بهترین صفحات درباره ما با گفتن داستانی درباره برند تجاری و رسیدن به اهداف خود طراحی می شوند. هر داستانی به یک قهرمان اصلی احتیاج دارد و هر صفحه درباره ما نیز همین طور است. با تعریف یک داستان هیجان انگیز، تجارت و کسب و کار خود را همانند یک قهرمان معرفی نمایید. طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت همین است.
نقطه آغازی داشته باشید و مسیر را بازگو نمایید. این کاری است که یک صفحه درباره ما خوب انجام می دهد.
یک صحنه درست کنید: در این صحنه باید شخصیت ها را تعریف کرده و وضعیت را همان طور که هست، شرح دهید.

 • مسئله را معرفی کنید: مشکلی را که شما را به عمل دعوت کرده، توصیف کنید.
 • به چالش بپردازید: درباره چگونگی تصمیم گیری برای یافتن راه حل (یعنی راه اندازی تجارت خود) و موانعی که در این راه با آن روبرو هستید، توضیح دهید.
 • به یک راه حل برسید: جزئیات نحوه کسب و کار خود را برای اهداف و نقاط عطفی که به آن رسیده اید، به اشتراک بگذارید.
 • آینده را تصویر کنید: برای شرکت خود تصویری از آینده ترسیم کنید یا مأموریت و اهداف آن را بیان نمایید.

چه چیزهایی را می توانیم در صفحه درباره ما قرار دهیم؟

مدل کسب و کار

برای برخی از شرکت ها، مدل کسب و کارشان از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر مدلی برای کسب و کار خود طراحی کرده اید، می توانید آن را در صفحه درباره ما قرار دهید.

جوایز، افتخارات و مصاحبه ها

یکی از نکات مهم طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت این است که نقاط قوت خود را به نمایش بگذارید. اگر در کسب و کار خود موفق بوده اید و توانسته اید افتخاراتی را کسب کنید، اگر برای انجام فعالیت های خود لوح تقدیر دریافت نموده اید، می توانید همه را در این صفحه قرار دهید. همه این ها می توانند بر اعتبار کسب و کار شما بیفزایند و اعتماد مشتریانتان را افزایش دهند.

اعداد مهم

اعداد به شما اعتبار می دهند، به ویژه اگر پروژه های مختلفی را به ثمر رسانده اید و یا اینکه محصولات ویژه ای تولید کرده اید.
آمارهای مهم در کسب و کار خود را در این صفحه قرار دهید تا بتوانید تاثیر گسترده ای روی مخاطبان خود داشته باشید.

معرفی تیم

قراردادن تصاویری از تیم، می توانید به این صفحه رنگ و لعاب انسانی بیفزایید. با این کار می توانید قدرت تیمی و فرهنگ سازمانی خود را به نمایش بگذارید. این موضوع در طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت اهمیت ویژه ای دارد.

قرار دادن فیلم یا گالری عکس

اگر می توانید، ویدئو و یا گالری از تصاویر را از فضای شرکت خود تهیه نمایید و آن را در صفحه درباره ما قرار دهید. توجه داشته باشید که ویدئو و تصاویر باید بسیار باکیفیت باشند چرا که قرار است نمایانگر آنچه که هستید، باشد. تاثیر ویدئو روی مخاطبان شما بسیار زیاد است، پس به هیچ عنوان آن را دست کم نگیرید.

لینک ها و دکمه های کال تو اکشن

صفحه درباره ما شما می تواند بازدیدکنندگان را به صفحات دیگر راهنمایید کند و یا آن ها را ترغیب به اقدامی نماید. حتما از این صفحه برای ایجاد پیوند به صفحات مهم خود استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم این موارد را در صفحه درباره ما خود قرار دهید:

 • حساب های شبکه های اجتماعی
 • لیست ایمیل ها
 • محصولات ویژه
 • لینک های استخدام
 • لینک وبلاگ

سخن پایانی

اکنون می دانید که صفحه درباره ما یک وب سایت بسیار مهم است و نباید نقش آن را از یاد ببرید. با آگاهی از این نکات طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت، اکنون دست به کار شده و این صفحه را به درستی تنظیم نمایید.

 

مطالب مرتبط
چرا لینک های داخلی مهم هستند

همان طور که پیش تر گفتیم، اهمیت لینک های داخلی بر سئو قابل چشم پوشی نیست و  باید همواره به آن توجه نمود. اما لینک های داخلی به راستی چه کار مهمی…

0 نظر 1399-12-06
تاثیر تعداد واژه ها بر سئو

تا به امروز درباره تاثیر تعداد کلمات محتوا بر سئو زیاد شنیده ایم و بسیاری از افراد بر این باورند که هرچه محتوا طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای…

0 نظر 1399-12-04
هدف جستجو چیست

هدف جستجو چیست و چرا در سئو مهم است؟ این روزها تجربه کاربری موضوع مهمی در سئو است که توجه ویژه ای به آن می شود. چرا که گوگل در آپدیت های جدید خود…

0 نظر 1399-12-03
رپورتاژ آگهی چیست

تا به امروز بارها درباره اهمیت تبلیغات سخن گفتیم و اکنون می دانیم که برای بهتر دیده شدن علاوه بر سئو نیاز به تبلیغات است. اما تبلیغاتی که برای یک وب…

0 نظر 1399-12-02
داستان برند چیست؟

آیا تا به حال روایت های عجیب و غریبی از برند خود شنیده اید؟ مواردی گاه بسیار بی ربط به آنچه که هستید؟ اینجا است که اهمیت داستان برند برجسته می شود.…

0 نظر 1399-11-30
ارسال دیدگاه