مزایای سایت ریسپانسیو چیست؟

مزایا سایت ریسپانسیو
2 نظر سه شنبه, 06/16/1400 - 11:17

مزایای سایت ریسپانسیو چیست؟

مزایای سایت ریسپانسیو چیست؟ تا به امروز درباره لزوم طراحی سایت بر مبنای واکنشگرایی و ریسپانسیو بودن بسیار گفته ایم. اما مزایای سایت ریسپانسیو چیست و چه منافعی را به همراه خواهد داشت؟

با افزایش دسترسی به اینترنت همراه و قابلیت استفاده تعداد زیادی از کاربران، این واقعیت غیرقابل انکار است که انتظارات کاربران از تجربه آسان و راحت از یک وب سایت بیشتر شده است. لزوم اجرایی این طرح را می توانیم با شروع پاندمیک بیشتر احساس کنیم. مزایای سایت ریسپانسیو چیست که باید از آن بهره مند شد؟

مزایای سایت ریسپانسیو

مزایای سایت ریسپانسیو

 

بهبود قابلیت استفاده از سایت

کاربرانی که از طریق موبایل وارد وب سایت می شوند، اغلب بی حوصله هستند و می خواهند به سرعت راه حل های مد نظرشان را پیدا کنند. البته این بدان معنی نیست که کاربران دسکتاپ دوست دارند وقت خود را هدر دهند. اما گوگل این موضوع را تائید می کند که 53 درصد از کاربران تلفن همراه صفحه ای که در کمتر از سه ثانیه بارگیری نمی شود، بازدید نمی کنند.
بازار امروز بسیار رقابتی است و بارگیری سریع وب سایت می تواند شما را در این میدان رقابت نگه دارد. توجه داشته باشید که بهبود قابلیت استفاده از سایت در طراحی ریسپانسیو سبب می شود کاربران بیشتر تمایل به ماندن در وب سایت شما داشته باشند.
طراحی وب سایت ریسپانسیو به منظور بهینه سازی سایت ها برای جستجوی موبایل، بهبود عملکرد سایت و طراحی با مقیاس بندی محتوا در دستگاه های مختلفی است که کاربران از آن ها استفاده می کنند. بنابراین شما باید تجربه کاربری فوق العاده ای را در تمامی دستگاه ها ایجاد نمایید.
از آنجایی که گوگل همواره به دنبال نمایش مرتبط ترین نتایج به کاربران است، لذا ترجیح می دهد وب سایت هایی را به نمایش درآورد که تجربه کاربری خوبی ایجاد می کند. از طرف دیگر، با بهبود قابلیت استفاده از سایت، شما شاهد افزایش میزان فروش وب سایت خود خواهید بود. یک وب سایت بدون واکنش در دستگاه های تلفن همراه فرصت های ارزشمندی را برای جذب مشتری و تبدیل آن ها از دست می دهد.

 بارگیری سریع تر صفحات وب سایت

با شروع Google Speed Update، در سال 2018، گوگل از سرعت لود سایت در تلفن همراه به عنوان یک عامل رتبه بندی در جستجوی موبایل استفاده می کند.

به روزرسانی های گوگل با رفتار کاربران هماهنگ است. این یعنی افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه به معنای تغییر الگوی نحوه خزیدن، ایندکس شدن سایت و نمایش نتایج ربات های گوگل در صفحه نتایج یا همان SERP برای پاسخ به سوالات کاربران، انتظارات آن ها و ارتقاء رضایت مشتری است.
در عصر موبایل محور، بهره گیری از طراحی سایت واکنش گرا برای موبایل، یک استراتژی مهم و البته موفق سئو محسوب می شود. طراحی سایت ریسپانسیو به شما کمک می کند تا در چیدمان و محتوای وب سایت خود تجدید نظر کنید تا تجربه کاربری روان از دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت و تلفن هوشمند را بدون هیچ گونه ناسازگاری ارائه دهید.

در غیر این صورت، تلاش های سئو محور شما به خطر می افتد و کاهش ترافیک غیرقابل پیش بینی نخواهد بود.

مزایای سایت ریسپانسیو

 

نرخ پرش کمتر

یکی از مهم ترین مزایای سایت ریسپانسیو نرخ پرش کمتر است. نرخ پرش یا همان بانس ریت، نشان دهنده درصد کاربرانی است که قبل از ادامه گشت و گذار در وب سایت، تصمیم می گیرند صفحه را ترک کنند. گوگل از این ویژگی، برای وزن دهی به اهمیت یک وب سایت در کلیدواژه مورد نظر استفاده می کند.
بنابراین نرخ پرش بالا، سبب کاهش رتبه می شود و این منعکس کننده محتوای غیر مرتبط و ضعیف و حتی طراحی بد است که کاربران با آن ارتباط برقرار نمی کنند.
هنوز هم می توان با اطمینان گفت که محتوا پادشاه است، اما زمانی که طراحی سایت به صورت ریسپانسیو و واکنشگرا بوده که برای تمامی دستگاه ها سازگار باشد. محتوای خوب می تواند کارهای زیادی انجام دهد، اما اگر یک وب سایت، طراحی جذابی داشته باشد.

افزایش اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی، فاکتوری برای رتبه بندی وب سایت شما محسوب نمی شوند، اما در خصوص استراتژی بازاریابی می تواند بسیار موثر واقع شود. مطمئنا شبکه های اجتماعی می توانند نقش بسیار موثری در اجرای یک کمپین موفق سئو داشته باشد؛ آن ها یکدیگر را پشتیبانی می کنند تا در نهایت بتوانید ترافیک بیشتری وارد سایت نمایید.
طراحی وب سایت واکنش گرا باعث می شود اشتراک گذاری محتوا در همه بسترهای اجتماعی قابل اجرا باشد که این کار مخاطبان شما را افزایش می دهد.
اما چگونه این اتفاق رخ می دهد؟ شما با طراحی ریسپانسیو سایت، سهولت دسترسی بازدیدکنندگان مختلفی که از دستگاه های متفاوتی استفاده می کنند، را ایجاد می کند. به این ترتیب شانس اشتراک گذاری صفحه توسط آن ها را بالا می برید. این یعنی خلق فرصت های بهتر برای جذب مخاطبان بیشتر!

ترافیک بیشتر به معنای شانس بیشتر برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است. در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگر، طراحی وب سایت واکنش گرا پایه ای است که به شما امکان می دهد فروش خود را افزایش دهید. اگر یک کاربر دسکتاپ، لینکی را با کاربر تلفن همراه به اشتراک بگذارد، در حالی که وب سایت پاسخگوی مناسبی برای این کاربر نباشد، چه می شود؟ کاربر موبایل به راحتی تسلیم شده و از صفحه خارج می شود. این یعنی شما به راحتی فرصت های بالقوه برای خلق مشتریان جدید و افزایش ترافیک را از دست می دهید.

سخن پایانی

طراحی ریسپانسیو سایت به شما کمک می کند تا صفحاتی بسازید که رضایت کاربران را دربردارد. این یعنی شما شانس خود را به راحتی برای جذب کاربران بیشتر افزایش داده اید. توجه داشته باشید که این روزها فاکتورهای گوگل روی رضایت کاربران متمرکز است. مسلما هیچ کاربری دوست ندارد که هنگام ورود به سایت، با سرعت پایین بارگیری و طراحی آشفته شود. به همین دلیل می توانیم مهم ترین مزایای سایت ریسپانسیو را جلب رضایت کاربران بنامیم.
برای آنکه بتوانید وب سایت اصولی طراحی نمایید که مطابق با جدیدتری قوانین گوگل و بر پایه و اساس سئو باشد، باید از طراحان خبره این حوزه کمک بگیرید. رایان بهمن پرداز، با سال ها تجربه، آماده است تا تجربه ای بی نظیر از طراحی وب سایت را در اختیارتان قرار دهد.

 

مطالب مرتبط
ویژگی های قالب فروشگاهی خوب

انتخاب یک قالب خوب برای فروشگاه تنها بخش کوچکی از کل ماجرایی است که قرار است از فروش محصولات و خدمات خود پشت سر بگذارید. در ادامه با ما همراه باشید…

0 نظر 1400-06-26
ویژگی های رپورتاژ آگهی خوب

همان طور که پیش تر در مطلب "رپورتاژ آگهی چیست" گفتیم، رپورتاژ آگهی ها در واقع همان مقالاتی است که در وب سایتی دیگر به ثبت می رسند و از طریق آن ها، به…

0 نظر 1400-06-24
استفاده از شبکه های اجتماعی برای تحقیقات کلمات کلیدی

شبکه های اجتماعی، داده های زیادی را در اختیار متخصصان سئو قرار می دهند. به همین دلیل می توان از این ابزارهای رایگان و پرقدرت، برای تحقیق کلمات کلیدی…

0 نظر 1400-06-23
تولید محتوا سئو محور

نوشتن محتوای سئو محور روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با روش های…

0 نظر 1400-06-18
پوش نوتیفیکیشن سایت

اگر از موبایل هوشمند استفاده می کنید، احتمالا باید بدانید که پوش نوتیفیکشن چیست! اما آیا می دانید که این ابزار مهم به طور موثر چگونه کار می کند؟ پوش…

0 نظر 1400-06-17
ارسال دیدگاه