تاثیر طراحی سایت در کسب و کار ؛ چرا طراحی سایت مهم است؟

چرا طراحی سایت مهم است؟

چرا طراحی سایت مهم است؟ اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، هنوز به طراحی حرفه ای سایت اعتقاد ندارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید، چرا که قصد داریم شما را در این مطلب با تاثیر طراحی سایت در کسب و کار آشنا سازیم. با وبلاگ رایان بهمن پرداز همراه باشید.

چرا طراحی سایت مهم است؟

چرا طراحی سایت مهم است؟ اگر به عنوان صاحب کسب و کار قصد دارید تا وب سایتی راه اندازی کرده و در بستر وب به فعالیت خود ادامه دهید، باید با اهمیت و تاثیر طراحی سایت در کسب و کار آشنا باشید. به همین دلیل است که پاسخ به پرسش چرا طراحی سایت مهم است می تواند تاثیر زیادی بر قانع کردن شما بر این موضوع داشته باشد. در ادامه این مطلب ما تاثیرات طراحی سایت در کسب و کار را به یکدیگر بررسی خواهیم نمود.

اهمیت طراحی سایت در کسب و کار

تاثیر طراحی سایت در کسب و کار

اولین برداشت را تعیین می کند

هنگامی که مخاطبان از وب سایت شما بازدید می کنند، درواقع تاثیری را روی آن ها خواهید گذاشت که به اصطلاح به آن first impression می گویند. آن ها در عرض چند ثانیه کسب و کار شما را با همان اولین تاثیر مورد قضاوت قرار می دهند. این چند ثانیه می تواند تاثیر مثبت بر مخاطبان شما گذارد یا اینکه آن ها را مجاب به ترک وب سایت نماید.

اگر وب سایت شما جذاب یا به هم ریخته به نظر برسد، مخاطبان شما بلافاصله آن را درک خواهند کرد. اگر طراحی سایت برای آن ها جذاب نباشد، به هیچ عنوان مجاب به باز کردن و سرک کشیدن در صفحات دیگر نخواهد شد. به همین آسانی شما لیدها را از دست خواهید داد، زیرا کاربران به صفحه رقیب شما که احتمالا طراحی سایت بهتری دارد، مراجعه می کند.

طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بر نحوه درک مخاطب از برند شما تأثیر می گذارد. برداشتی که در آن ها ایجاد می کنید، می تواند باعث شود آن ها در صفحه شما باقی بمانند، یا اینکه سایت شما را ترک کرده و به رقیبتان روی آورند. یک طراحی وب خوب به شما کمک می کند تا کاربران خود را همچنان در صفحه حفظ نمایید. این را می توانیم مهم ترین تاثیرات طراحی سایت در کسب و کار بنامیم.

به استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) وب سایت کمک می کند

همان طور که در مقاله "سئو چیست؟" گفتیم، طراحی سایت از نظر فنی می تواند به بهینه سازی موتور جست و جو، کمک شایانی کند. بسیاری از عناصر و شیوه های طراحی وب بر نحوه انتشار محتوا در وب سایت تأثیر می گذارند، که به نوبه خود بر نحوه خزیدن و فهرست بندی خزنده موتور جستجو بر وب سایت اثرگذار خواهد بود.

این از جمله تاثیرات طراحی سایت در کسب و کار است که شاید از آن اطلاعی ندارید. اگر اصول SEO در صفحه طراحی شده به خوبی رعایت نشود، از همان ابتدا برای دیده شدن، نبرد سختی را پیش روی خود خواهید داشت.

جدا از نحوه انتشار محتوا در وب سایت، برخی از عناصر طراحی وب می توانند به طور مستقیم بر SEO تأثیر گذارند. درک آن اگر با نحوه کار آشنا نباشید، کمی دشوار است. به زبان ساده باید بگوییم که کدها، باید متناسب با اصول SEO باشند.
بهترین راه برای اطمینان از عملکردهای مناسب طراحی وب و قابل مشاهده بودن برای موتور جست و جو، این است که کار را به دست یک کاردان بسپارید. شرکت طراحی سایت و سئو رایان بهمن پرداز، با بهره گیری از تخصص متخصصان خود، سال ها است که پروژه های موفقی را به سرانجام رسانده است.

اهمیت طراحی سایت در کسب و کار

تاثیر طراحی سایت در کسب و کار ؛ رضایت مشتری را تقویت می کند

شاید برایتان جالب باشد بدانید که طراحی وب سایت، می تواند احساس رضایت در مشتری را تقویت نماید. افراد  با مراجعه به وب سایت شما می توانند نحوه رفتارتان با آن ها را قضاوت کنند. طراحی وب سایت به آن ها این بینش را می دهد که آیا برای مخاطب خود تلاشی کرده اید یا نه!
وب سایت شما درواقع همان نماینده کار و خدماتی است که می خواهید به مشتری ارائه دهید. به همین دلیل است که باید طراحی آن، مدرن و جذاب بوده و دسترسی آسان را برای مخاطبان شما فراهم سازد. با این کار شما به مخاطبان خود خواهید گفت که برای جذب آن ها، به اندازه کافی وقت گذاشته اید. طراحی وب سایت را مانند ویترین کار خود در نظر بگیرید.

در بین مخاطبان اعتماد ایجاد می کند

کاربران به وب سایت هایی با طراحی های ضعیف، اعتماد ندارند. اگر آن ها با طراحی ضعیف و اطلاعات منسوخ شده و غیرواقعی مواجه شوند، به طور کامل اعتماد خود را به شما از دست خواهند داد. آن ها دوست دارند در فضایی با طراحی خوب قرار گیرند. درست همانند کسی که به دنبال ثبت سفارش برای یک شرکت تولیدی است. آن ها در ازای مبلغ هنگفت، می خواهند سفارش مطلوب دریافت نمایند. یک کاربر هم همینگونه است!
به همین ترتیب طراحی سایت حرفه ای، اعتماد مخاطبان را افزایش داده و سبب می شود تا آن ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند. ایجاد اعتماد است که کاربر را در سایت نگه می دارد و شما می توانید فرصت بیشتری برای ارائه خدمات به او پیدا کنید.

رقبای شما نیز همین کار را می کنند

اگر هنوز به یک دلیل قانع کننده برای تاثیر طراحی سایت در کسب و کار نیاز دارید، باید بگوییم: رقبای شما نیز همین کار را انجام می دهند. برای آنکه بتوانید در میدان رقابت باقی بمانید، باید بیشتر از رقبای خود خلاقیت به خرج دهید. یک وب سایت با طراحی قدیمی و ناکارآمد، به هیچ عنوان نمی تواند با دیگران رقابت کند.
کاربران وب سایت شما را ترک کرده و به سوی وب سایت رقیبتان با طراحی حرفه ای متمایل می شوند و اینجاست که به راحتی گوی سبقت را به رقبایتان تقدیم می کنید. طراحی وب سایت حرفه ای این فرصت را برایتان ایجاد می کند که به راحتی بتوانید حریف قدرتمندی باشید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، تاثیر طراحی سایت در کسب و کار آنقدر مهم است که نباید به هیچ عنوان آن را نادیده بگیرید. همان طور که برای چیدمان جذاب ویترین مغازه و دیده شدن اجناس برای جذب مشتری باید وقت گذاشت، یک سایت نیز برای جذب مخاطب و دیده شدن، نیاز به طراحی حرفه ای دارد. پس برای آنکه بتوانید در بین رقبای خود چون نگینی بدرخشید، بهتر است از طراحی سایت حرفه ای کمک بگیرید.

 

مطالب مرتبط
بک لینک نوفالو چیست

تاثیر دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در افزایش رتبه بندی وب سایت در گوگل و همچنین قدرت دامنه بسیار زیاد است. به همین دلیل بسیاری از وب مستران،…

0 نظر 1399-11-04
بازاریابی سئو چیست؟

با توجه به آنچه که در مقاله های پیشین به آن ها پرداختیم، اکنون با تعریف سئو به زبان ساده آشنا هستیم و از اهمیت آن برای موتورهای جست و جو آگاهیم. همان…

0 نظر 1399-11-01
سئو کلاه سیاه چیست؟

حضور در صفحات برتر نتایج موتور جست و جو، برای رشد هر تجارت آنلاینی بسیار حیاتی است. اما روش های درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جست و جو وجود دارد…

0 نظر 1399-10-30
تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت

تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت چقدر است؟ هنگامی که صحبت از سئو سایت به میان می آید، سوالات مختلفی در ذهن همه کسانی که در حوزه کسب و کار آنلاین…

0 نظر 1399-10-29
اهمیت به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا چقدر در سئو چقدر اهمیت دارد؟ بیشتر مطالب برای به دست آوردن حداکثر ورودی ها شکست می خورند. سرانجام از ارزش تمام مطالب کاسته می شود…

0 نظر 1399-10-28
ارسال دیدگاه