پوگو استیکینگ ؛ روش های جلوگیری از pogo sticking

پوگو استیکینگ چیست؟

پوگو استیکینگ چیست؟ روش های جلوگیری از pogo sticking کدامند؟ به عنوان یک کاربر، شاید شما عبارتی را در گوگل جست و جو کرده باشید و بعد از باز کردن آن لینک، دریافته اید که آن لینک نیاز شما را مرتفع نمی سازد. گام بعدی که بعد از مواجه شدن با این لینک نامرتبط انجام می دهید چه هست؟ خروج از آن صفحه و مراجعه به صفحات نتایج موتور جست و جو و باز کردن لینک بعدی!
این یک سیگنال منفی برای گوگل از سوی آن وب سایت است. با این رفتار کاربر، گوگل خواهد فهمید که آن لینک به اندازه کافی خوب نبوده است و نمی تواند پاسخ درستی به کوئری کاربر دهد. این همان Pogo sticking است.

اهمیت pogo sticking  در سئو


اهمیت pogo sticking در سئو

همان طور که گفتیم، Pogo sticking سیگنال منفی برای گگل می فرستد و حاکی از نارضایتی کاربر از آن وب سایت دارد. نارضایتی کاربر یعنی اینکه او نتوانسته است که در زمانی سریع با کلیک بر روی آن لینک، به خواسته خود برسد. در نتیجه از وب سایت خارج شده و برای پاسخ کوئری خود، به سراغ وب سایت بعدی خواهد رفت.

صفحه شما باید انواع بی نظیری از ارزش ها را ارائه دهد که صفحات رقبای شما از آن برخوردار نیستند. لینک های گمراه کننده و اطلاعات نامناسبی که به کاربر می رسد، همگی می توانند سیگنال های منفی برای گوگل ارسال کنند.
هنگامی که کاربر نتواند پاسخ کوئری خود را در آدرس صفحه شما پیدا کند، روی دکمه back کلیک می کند و به صفحات عقب تر بر می گردد. در این حالت گوگل کوئری های بیشتر سرچ شده توسط سایر کاربران را نشان می دهد. این یعنی کاربری که به عقب بر می گردد، هوش مصنوعی گوگل در میابد که او از نتایج راضی نبوده است و به همین دلیل با برگشتن به صفحه نتایج گوگل، به دنبال پاسخ پرسش خود است. از این رو سعی می کند با نمایش کوئری های مشابه، کاربر را به خواسته خود برساند.

جلوگیری از poco sticking

 

چگونه از pogo sticking جلوگیری کنیم؟

پوگو استیکینگ به گوگل سیگنال منفی می دهد و این یعنی کاربران از آن وب سایت ناراضی هستند. برای آنکه کاربران از وب سایت شما خارج نشوند و به صفحات SERP باز نگردند، می توانید این اقدامات را به کار گیرید:

لینک سازی داخلی را افزایش دهید

یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از pogo sticking این است که لینک سازی داخل وب سایت خود را افزایش دهید. در کل، همان طور که پیش تر گفتیم، لینک سازی یکی از اصول و تکنیک های مهم در سئو داخلی وب سایت است. با این کار شما می توانید کاربران خود را به اعماق وب سایت خود هدایت نمایید و صفحاتی را به آن ها معرفی کنید که ممکن است از دید آن ها دور بماند.
به شما پیشنهاد می کنیم برای لینک دهید، از انکر تکست های با کلمات کلیدی استفاده نمایید. به این صورت است که کاربر می تواند اطلاعات جامع تری را در خصوص کوئری خود کسب نماید. در نتیجه او دیگر وب سایت شما را به سمت صفحه SERP ترک نمی کنند و به این راحتی از pogo sticking جلوگیری می نمایید.

زمان ماندگاری کاربر در وب سایت را افزایش دهید

از دیگر راه های جلوگیری از pogo sticking این است که از تکنیک های افزایش زمان ماندن کاربر در وب سایت استفاده نمایید.
زمان ماندگاری کاربر در وب سایت از فاکتورهای مهم در سئو است که باید به آن توجه کنید؛ زیرا گوگل براساس این فاکتور جایگاه شما را در صفحات SERP تغییر می دهد. هرچه کاربر بیشتر در صفحه شما باقی بماند، بدان معنی است که او از صفحه شما راضی است.

فونت متن های خود را بزرگ کنید

برای افزایش رضایت کاربر از وب سایت، بهتر است خود را به جای کاربر بگذارید. صفحه ای که دارای کلماتی با فونت کوچک است، خوانایی خوبی ندارد و این موضوع می تواند سبب خروج فوری کاربر از صفحه شما شود.

محتواهای قدیمی خود را به روزرسانی نمایید

اگر می خواهید کاربران جدید را به وب سایت خود جذب کنید، بهتر است محتواهای قدیمی خود را با توجه به کوئری ها، به روز رسانی نمایید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که گوگل روی به روز رسانی محتوا بسیار حساس است، یعنی اگر محتوای شما را قدیمی و یا تاریخ مصرف گذشته بداند، به راحتی جایگاه آن را تغییر داده و آن را به دورترین صفحه در نتایج موتور جست و جو می برد. به همین دلیل است که باید محتواهای قدیمی خود را به روز رسانی نمایید.

به طور کامل راجع به موضوع صحبت کنید

برای جلوگیری از pogo sticking شما می بایست در خصوص موضوع به طور جامع و کامل صحبت کنید. یعنی باید جنبه های مختلف موضوع که البته مرتبط هستند را بررسی نمایید. به این طریق است که می توانید کاربر را در وب سایت خود نگهدارید.


نرخ پرش را کاهش دهید

لازم است بدانید که نرخ پرش و پوگو استیکینگ در رابطه تنگاتنگی با یکدیگر هستند. یعنی اگر پوگو استیکینگ اتفاق افتد (کابر به سرعت از صفحه وب سایت شما خارج شود)، پرش رخ داده است. پرش نیز سیگنال منفی برای گوگل ارسال می کند.
مسلما کاربری که به وب سایت شما مراجعه کرده و نتوانسته جواب کوئری خود را بیابد، برای دریافت اطلاعات، به سراغ سایر لینک ها خواهد رفت. برای جلوگیری از این امر، به گوگل آنالیتیکس مراجعه کرده و صفحاتی با نرخ پرش بالا را بیابید و روی آن ها کار کنید.

براساس کوئری کاربران بنویسید

اگر می خواهید به نیاز کاربران خود پاسخ دهید، می بایست مطابق با کوئری کاربران محتوا تولید کنید. پیش از شروع از خود بپرسید که کاربری که به صفحه شما می آید، می خواهد چه اطلاعاتی کسب کند؟ خود را جای کاربر بگذارید و تمام سوالاتی که ممکن است برای او پیش آید را در محتوای خود پوشش دهید.
اگر محتوای شما مطابق با نیاز کاربر باشد، دیگر کاربران برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود، به لینک دیگر مراجعه نمی کند.

به سوالات کاربران پاسخ دهید

برای جلوگیری از pogo sticking سوالات متداول کاربران را پاسخ دهید. بدون تردید این یکی از بهترین روش هایی است که می توانید از آن استفاده نمایید. چرا که دقیقا به پرسش های او پاسخ خواهید داد.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، پوگو استیکینگ در سئو اهمیت زیاد دارد و می تواند برای کسب رتبه های برتر در گوگل، به کارتان آید. پس اگر می خواهید جایگاه خوبی در صفحه نتایج گوگل داشته باشید، حتما به این نکات توجه کرده و آن را در دستور کار قرار دهید.

 

مطالب مرتبط
ریدایرکت 302 چیست؟

ارور 302 یک کد وضعیت پاسخ به درخواست HTTP است که نشان می دهد منبع درخواستی به طور موقت به URI دیگری منتقل شده است. این کد را می توانیم یکی از رایج…

0 نظر 1400-01-26
ویژگی های صفحه تماس با ما

متأسفانه، اغلب موارد، صفحات تماس با ما، آخرین چیزی است که طراحان سایت به آن فکر می کنند و آن را به انتهای لیست اولویت های خود می فرستند. اما حقیقت…

0 نظر 1400-01-23
تایتل تگ چیست؟

تایتل تگ عنوان در بالاترین بخش یک صفحه وب قرار می گیرد. از نظر فنی، تایتل تگ در بالای یا زیر برچسب های META نوشته می شود، اما آنچه که اهمیت دارد این…

0 نظر 1400-01-21
ارور 404 وب سایت

ارور 404 چیست و چگونه آن را برطرف سازیم؟ خطای 404 کد وضعیت HTTP است. این کد یعنی صفحه ای از وب سایت که قصد دسترسی به آن را داشته اید، در سرور یافت…

0 نظر 1400-01-18
چت باکس

پاسخ سریع به مشتریان، نه تنها مشتریان بالقوه را راضی تر نگه می دارد، بلکه می تواند مشتریان جدید را نیز به همراهان همیشگی کسب و کار تبدیل کند. عقل…

0 نظر 1400-01-17
ارسال دیدگاه