تکنیک های سئو ؛ سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید
2 نظر دوشنبه, 10/22/1399 - 19:30

تکنیک های سئو ؛ سئو کلاه سفید چیست؟

وقتی نوبت به ایجاد یک استراتژی SEO می رسد، روش های زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را دنبال کنید. همه این روش ها به این بستگی دارد که آیا می خواهید پایبند به اصول باشید یا خیر؟ آیا می خواهید از استراتژی طولانی مدت قانونی استفاده کنید یا اینکه با سرعت رسیدن به هدف اما از روش های غیرقانونی است؟ اینجاست که تفاوت سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری نمایان می شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا با تکنیک های سئو آشنا شوید.

تکنیک های سئو

سئو چیست؟ اگر دید طولانی مدت به کسب و کار خود دارید، شما باید یک استراتژی قانونی برای پیشی گرفتن از رقبای خود و هدایت ترافیک ارگانیک اتخاذ کنید. این تکنیک شامل تحقیق، توسعه استراتژی ها، اجرا و تداوم است. علاوه بر این فرآیند طولانی، تکنیک های سریع و پرمخاطره ای برای دستیابی به رتبه در صفحات نتایج گوگل وجود دارد که به آن تکنیک های مختلف سئو می گویند. بنابراین، به طور کلی، تکنیک های سئو بر اساس این معیارها به سه نوع مختلف تقسیم می شوند.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

اصطلاح "سئو کلاه سفید" از جمله تکنیک های مختلف سئو است که به تاکتیک هایی اشاره دارد که با شرایط و ضوابط موتورهای جستجو از جمله Google مطابقت دارد.

سئو کلاه سفید تکنیکی برای بهینه سازی وب سایت با رعایت کلیه قوانین و مقررات موتورهای جستجو است. سئو کلاه سفید روشی است برای بهبود رتبه بندی جستجو در صفحه نتایج موتور جستجو با حفظ یکپارچگی وب سایت شما و ماندن در شرایط و ضوابط موتورهای جستجو. سئو کلاه سفید با ایجاد محتوای مفید و با کیفیت به مخاطبان انسانی اولویت می بخشد.

سئو کلاه سفید نقطه مقابل سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، سئو کلاه سفید به هر روشی گفته می شود که ضمن حفظ یکپارچگی وب سایت، به بهترین شکل ممکن وب سایت را در بهترین و برترین جایگاه صفحات نتایج موتور جست و جو قرار می دهد. این تاکتیک ها همانطور که گوگل تعریف کرده است، حد و مرزی دارند. در حد و حدودی باقی می مانند. نمونه هایی از سئو کلاه سفید عبارتند از:

 •  ارائه محتوا  با کیفیت
 • بارگذاری سریع سایت و ریسپانسیو بودن سایت (سازگاری با موبایل)
 • استفاده از برچسب های متا وغنی از کلمات کلیدی
 • هدایت و مرور آسان سایت
 • موبایل ایندکس
 • بک لینک های قوی
 • و ....

برعکس، از دیگر تکنیک های مختلف سئو، سئو کلاه سیاه بوده که شامل خرید لینک یا استفاده از تکنیک های مخفی فریبنده است. هر گونه تاکتیکی که برای مصرف کنندگان نوعی فریب یا ضرر تلقی شود، از تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود. تاکتیک های کلاه سیاه برای وب سایت بسیار خطرناک هستند و با پیشرفت الگوریتم های گوگل ، کمتر کار می کنند.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه با تکنیک های سئو کلاه سفید در تضاد است و برای به دست آوردن رتبه های جستجوی بالاتر قوانین موتور جستجو را نقض می کند. تمرکز این سئو روی موتور جست و جو است تا مخاطبان انسانی.
سئو کلاه سیاه، به جای تمرکز روی فعالیت مستمر و طولانی مدت، روی نتیجه گیری سریع وب سایت تمرکز دارد. از تکنیک های مختلف سئو کلاه سیاه می توانیم به پر کردن کلمات کلیدی، لینک دهی حجم بالا، محتوای اسپم و ... اشاره نماییم. اگرچه با اجرای تکنیک های کلاه سیاه در سایت خود سریع نتیجه می گیرید، اما به طور قطع سایت شما توسط موتورهای جستجو جریمه خواهد شد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

تکنیک سئو کلاه خاکستری چیزی مابین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. سئو کلاه خاکستری روشی است که از روش های فنی قانونی برای بهبود رتبه سایت شما استفاده می کند، اما مشکوک به نظر می رسد.
سئو کلاه خاکستری یک عمل سئو است که خطرناک تر از کلاه سفید بوده اما خطر کمتری نسبت به کلاه سیاه دارد. ممکن است باعث شود سایت شما از نتایج موتورهای جستجو حذف شود.

تکنیک های قانونی سئو

چرا تکنیک های سئو کلاه سفید مهم هستند؟

عدم استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفیدمی تواند قرارگیری سایت شما را از صفحه نتایج گوگل و سایر موتورهای جست و جو محروم سازد.
به عنوان موتور جستجوی شماره یک، روزانه میلیاردها نفر از گوگل بازدید می کنند و هر بار دیده شدن در صفحات نتایج موتور جست و جو پتانسیل کشف سایت شما توسط کاربر جدید را ارائه می دهد.
گوگل منبع ترافیکی غیر قابل انکار برای وب سایت شما است و حذف شدن آن می تواند منجر به افت شدید بازدید وب سایت و حتی شکست کسب و کارتان شود. تمام کارهایی که در وب سایت انجام می شود را در نظر بگیرید و سپس به این فکر کنید که آیا وب سایت شما قوانین و مقررات موتور جست و جو را نقض می کند یا خیر.
بدتر اینکه، با محرومیت از حضور در Google، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید دوباره به این موتور جست و جو بازگردید. به همین دلیل است که استفاده از تکنیک های کلاه سفید الزامی است.

آیا باید روش های سئو کلاه سفید را پیاده سازی کنید؟

قطعا! اجرای روش های سئو کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت و کسب و کار اینترنتی قدرتمند، با موفقیت پایدار است. در اینجا برخی از مراحلی را که باید دنبال کنید برای اطمینان از اینکه روشهای جستجوگرها کاملاً کلاه سفید است ، ذکر کرده اید.

فواید سئو کلاه سفید چیست؟

موارد زیر از مزایای سئو کلاه سفید است:

 • درست است که نتایج با سئو کلاه سفید به کندی صورت می گیرد، اما این استراتژی طولانی مدت اما پایدار است.
 • ترافیک با این روش سئو، پایدارتر و اثر آن طولانی مدت تر است.
 • بدون خطر حذف شدن از گوگل، می توانید در صفحات نتایج موتور جست و جو ظاهر شوید.
 • موفقیت شما بسیار پایدارتر خواهد بود.
 • شهرت برند شما به آهستگی اما مستمر رشد خواهد کرد.
 • تعامل بهترین با کاربران صورت می گیرد.
 • برای مشتریان ارزش ایجاد می کنید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، استفاده از تکنیک های مختلف سئو باعث می شود که شما بتوانید در نتایج موتورهای جست و جو ظاهر شوید و موفقیت کسب کنید .

 

 

مطالب مرتبط
بک لینک نوفالو چیست

تاثیر دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در افزایش رتبه بندی وب سایت در گوگل و همچنین قدرت دامنه بسیار زیاد است. به همین دلیل بسیاری از وب مستران،…

0 نظر 1399-11-04
بازاریابی سئو چیست؟

با توجه به آنچه که در مقاله های پیشین به آن ها پرداختیم، اکنون با تعریف سئو به زبان ساده آشنا هستیم و از اهمیت آن برای موتورهای جست و جو آگاهیم. همان…

0 نظر 1399-11-01
سئو کلاه سیاه چیست؟

حضور در صفحات برتر نتایج موتور جست و جو، برای رشد هر تجارت آنلاینی بسیار حیاتی است. اما روش های درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جست و جو وجود دارد…

0 نظر 1399-10-30
تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت

تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت چقدر است؟ هنگامی که صحبت از سئو سایت به میان می آید، سوالات مختلفی در ذهن همه کسانی که در حوزه کسب و کار آنلاین…

0 نظر 1399-10-29
اهمیت به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا چقدر در سئو چقدر اهمیت دارد؟ بیشتر مطالب برای به دست آوردن حداکثر ورودی ها شکست می خورند. سرانجام از ارزش تمام مطالب کاسته می شود…

0 نظر 1399-10-28
ارسال دیدگاه