نکات مهم سئو در 2021 ؛ تغییرات مهم سئو در 2021 کدامند؟

نکات مهم سئو 2021

در ابتدا، اینترنت و تبلیغات آنلاین، بسیار فروتنانه در زندگی افراد حضور داشت. اما امروز به دورانی رسیده ایم که اینترنت یکی از ابزارهای ضروری برای برقراری ارتباط است، به گونه ای که ارزش تبلیغات آنلاین بیش از 400 میلیارد دلار در سال است؛ مبلغی حتی بیشتر از صنعت تبلیغات تلویزیونی! همه گیری  استفاده جهانی تنها توانسته این روند را تسریع کرده و شرکت های بیشتری را به بستر اینترنت سوق می دهد. بنابراین انتظار می رود که در سال 2021، سئو نیز شاهد تغییراتی باشد. اما کدام روندها در سئو 2021 تاثیر بیشتری را خواهد داشت. در این مطلب ما نکات مهم سئو در 2021 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مهم سئو در 2021 و تغییرات موتور جست و جو

سئو و بهینه سازی سایت کاملا به موتورهای جستجوی اصلی، در درجه اول Google بستگی دارد. هرگونه تغییر در عملکرد، الگوریتم و اولویت های گوگل تأثیر مستقیم و گسترده ای بر SEO در سال 2021 خواهد داشت. به گونه ای که ممکن است این تغییرات منجر به ضرر میلیاردها دلار برای برخی از مشاغلی شوند که چندان به اصول سئو پایبند نیستند. اما آگاهی از این تغییرات پیش رو و چگونگی آماده شدن برای آن، می تواند به صاحبان کسب و کار کمک شایانی نماید.

سئو 2021

تجربه صفحه یکی از عوامل مهم در سئو در2021 گوگل

از ماه مه 2021، شما باید انتظار داشته باشید آنچه گوگل به عنوان "سیگنال های تجربه صفحه" عنوان می کند، یک عامل رتبه بندی باشد. تجربه صفحه درواقع همان احساس بازدیدکنندگان هنگام ورود به صفحه هدف وب است. این ویژگی توسط بسیاری از فاکتورهای سازگار بودن با موبایل، صفحه ایمن ، HTTPS و موارد دیگر تعیین می شود.
 

این فاکتورها پیشتر جز عوامل رتبه بندی نتایج موتور جست و جو گوگل بودند که امروز در چارچوب تجربه صفحه کاربر جا می گیرند. علاوه بر این، Google Core Web Vital را به عنوان بخشی از تجربه صفحه نیز معرفی می کنند.
این ها معیارهای کاربر محور در نظر گرفته می شوند که هدف آن ها تعیین میزان کیفیت تجربه کاربر از صفحه هدف است. این معیارها می تواند شامل سرعت بارگذاری، پایداری بصری و ... باشد.

اگرچه پایداری بصری ممکن است برای برخی افراد گیج کننده باشد، پایداری بصری به میزان تغییر چیدمان و پرش در صفحه اشاره دارد. به عنوان مثال، ممکن اس دکمه موس را روی بخشی از محتوا قرار داده اید، اما با تکمیل تر شدن لود صفحه، موس از آن بخش مورد نظر تغییر کرده و ناگهان عکسی لود می شود. این تجربه کاربری بد محسوب شده و می تواند به افت رتبه منجر شود.
هدف این است که محتوای باکیفیت بالاتر و با جذابیت زیادی به کاربر ارائه شود. به همین دلیل است که وب سایت هایی با سرعت بارگذاری بالا، تعاملی تر، پایدارتر، ایمن تر و سازگارتر با موبایل می تواند تجربه کاربری بهتری را ارائه داده و رتبه بهتری در صفحه نتایج موتور جست و جو کسب کند.

بدون AMP برجسته تر شوید

هدف دیگر معرفی چارچوب جدید رتبه بندی تجربه صفحه، واجد شرایط ساختن محتوای غیر AMP در ویژگی Top Stories برای تلفن های همراه است. این را می توانیم یکی از مهم ترین نکات سئو 2021 باشد. این می تواند یک تغییر مهم باشد که باعث اختلال در رتبه بندی بسیاری از وب سایت ها در تلفن همراه شود. این تغییر در ماه مه سال 2021 نیز رواج خواهد یافت که ماه مه را برای متخصصان سئو به جهنمی تبدیل می کند.

سئو 2021

نکات مهم سئو در 2021، موبایل ایندکس

سازگاری با موبایل قطعا فاکتور مهمی در سئو نیست، اما امسال گوگل بیش از چندین سال قبل به آن بها می دهد. این مسئله در ابتدا به عنوان پاسخی برای حل مشکل گسترده مطرح شد؛ افراد امروز بیشتر از تلفن های خود برای جست و جوی مطالب و گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند.

در سال های قبل، نسخه های موبایل و دسک تاپ از نظر محتوایی با هم تطابق نداشتند و گوگل تنها یک نسخه سنتی دسک تاپ را فهرست بندی می کرد.

این باعث ایجاد عدم تطابق بین رتبه بندی در موبایل و محتوای این صفحات می شد. برای کاهش این عدم تطابق، به دلیل محبوبیت روزافزون تلفن همراه  که به یک مشکل فزاینده تبدیل شده بود، گوگل تصمیم گرفت ایندکس اول موبایل را اجرا کند.
ایندکس اول موبایل، به این معنا است که گوگل به وب سایت هایی که سازگاری بهتری با موبایل دارند، جایگاه بهتری اختصاص می دهد. به طور دقیق قبل از نمایش نتایج، مقدار محتوا در سایت های تلفن همراه و ارتباط آن ها اندازه گیری خواهد شد.

گوگل سال ها است که این تغییر را انجام داده است و اکنون با تغییر رتبه و فهرست بندی وب سایت، به ایندکس اول موبایل، به نظر می رسد که در ماه مارس 2021 شاهد تغییر رتبه بندی سایت های مختلف باشیم. آخرین به روز رسانی در ماه مارس 2021 انجام خواهد شد. این بدان معنی است که نحوه نمایه سازی وب سایت شما و محتوایی که در نظر گرفته شده ممکن است در ماه مارس تغییر کند. تعیین میزان تاثیر آن می تواند دشوار باشد، اما می بایست منتظر برخی از تغییرات جدی در نتایج باشیم.

خوشبختانه، گوگل راهنمای اساسی را برای اطمینان از اینکه آیا وب سایت سازگاری مناسب برای موبایل دارد، منتشر کرده است:

  • اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت شما برای خزنده ها و ربات های Google قابل مشاهده است.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام برچسب های متا مربوطه را هم در تلفن همراه و هم در دسک تاپ پر کرده اید.
  • اطمینان حاصل نمایید که وب سایت شما در موبایل به سرعت بارگذاری می شود.
  • اطمینان حاصل کنید که در پرونده robots.txt وب سای هیچ نشانی اینترنتی مربوط به تلفن همراه را مسدود نمی کنید.
  • اگرچه اطمینان از محتوای یکسان دشوار است، اما باید سعی کنید حداقل محتوای اصلی یکسان در هر دو نسخه داشته باشید.
  • برچسب های alt هر دو جاسازی تصویر و ویدیو را بررسی نمایید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، تغییرات سئو 2021 می تواند جایگاه وب سایت در نتایج موتور جست و جو گوگل را تحت تاثیر قرار دهد. لذا برای جلوگیری از افت جایگاه، بهتر است از متخصصان باتجربه این حوزه کمک بگیرید.
شرکت رایان بهمن پرداز، با سال ها تجربه در این زمینه، می تواند کمک شایانی به شما در کسب رتبه های برتر در گوگل نماید.

 

مطالب مرتبط
بک لینک نوفالو چیست

تاثیر دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در افزایش رتبه بندی وب سایت در گوگل و همچنین قدرت دامنه بسیار زیاد است. به همین دلیل بسیاری از وب مستران،…

0 نظر 1399-11-04
بازاریابی سئو چیست؟

با توجه به آنچه که در مقاله های پیشین به آن ها پرداختیم، اکنون با تعریف سئو به زبان ساده آشنا هستیم و از اهمیت آن برای موتورهای جست و جو آگاهیم. همان…

0 نظر 1399-11-01
سئو کلاه سیاه چیست؟

حضور در صفحات برتر نتایج موتور جست و جو، برای رشد هر تجارت آنلاینی بسیار حیاتی است. اما روش های درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جست و جو وجود دارد…

0 نظر 1399-10-30
تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت

تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت چقدر است؟ هنگامی که صحبت از سئو سایت به میان می آید، سوالات مختلفی در ذهن همه کسانی که در حوزه کسب و کار آنلاین…

0 نظر 1399-10-29
اهمیت به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا چقدر در سئو چقدر اهمیت دارد؟ بیشتر مطالب برای به دست آوردن حداکثر ورودی ها شکست می خورند. سرانجام از ارزش تمام مطالب کاسته می شود…

0 نظر 1399-10-28
ارسال دیدگاه