همه آن چیزی که باید درباره مزرعه لینک بدانید

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک چیست؟ همان طور که می دانید، بک لینک ها تاثیر زیادی روی اعتبار یک وب سایت دارد. اما از طرفی حتما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر لینکی نمی تواند بک لینک موثری برای وب سایت شما باشد. تنها بک لینک های معتبر و باکیفیت است که می تواند روی سئوی وب سایت شما تاثیر مثبتی داشته باشد. آیا بک لینک از مزرعه های لینک موثر است؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با مزرعه لینک و تاثیر بک لینک ها آن آشنا شوید.

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک چیست؟ برای آنکه بتوانید با تاثیر بک لینک های مزرعه لینک آشنا شوید، باید در ابتدا با Link Farm آشنا شوید. مزرعه لینک، وب سایتی است که فقط با هدف افزایش بک لینک سایت دیگر و افزایش تعداد پیوندهای دریافتی ایجاد شده است. یک مزرعه لینک معمولا همانند یک وب سایت منظم به نظر می رسد، اما اکثر مطالب آن پیوندی بوده و به سایت های غیر مرتبط لینک داده می شود.
مزرعه لینک یک وب سایت یا گروهی از وب سایت ها است که تنها با هدف تقویت رتبه صفحه وب سایت دیگری با پیوند دادن به آن وب سایت از صفحات مختلف در مزرعه لینک ایجاد شده است.
مزرعه های لینک در پاسخ به الگوریتم رتبه بندی گوگل یعنی PageRank ایجاد شدند. هر لینک معتبر می تواند به بهبود جایگاه صفحه یک وب سایت کمک کند. به همین دلیل با تعداد لینک های زیاد می تواند جایگاه بهتری داشته باشد. اما در چند وقت اخیر، گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم های خود را تغییر داده اند تا از قرارگیری صفحاتی از وب که از مزارع لینک استفاده می کنند، جلوگیری کند.

link farm

انواع مزرعه لینک

مزرعه های لینک به دو دسته مزرعه لینک دستی و غیر دستی تقسیم می شوند.

مزرعه های لینک دستی

مزرعه های لینک دستی آن دسته از سایت هایی هستند که هدفشان خرید و فروش لینک است. این دسته از مزرعه ها، لینک های پیوند را با قیمت پایین می فروشند و به صاحبان وب سایت های دیگر این اطمینان را می تواند که می توانند با دریافت پیوند از مزرعه های آن ها، به جایگاه های برتر در صفحه نتایج گوگل دست پیدا کنند.
اما همان طور که گفتیم، دریافت لینک از مزرعه ها، بی کیفیت بوده و تاثیر مثبتی روی جایگاه وب سایت شما نخواهد داشت. برعکس! ممکن است شاهد افت رتبه وب سایت خود نیز باشید.

مزرعه لینک غیردستی

مزرعه لینک غیردستی آن دسته از لینک هایی هستند که از صفحات غیر مرتبط در دیگر سایت ها، به سایت خود پیوند می دهید. ادامه این کار، سبب کاهش ارزش وب سایت لینک گیرنده و لینک دهنده می شود.
دریافت لینک از مزرعه لینک ها در هر صورت به ضرر جایگاه و اعتبار وب سایت شما منجر خواهد شد. همواره باید به بک لینک هایی که دریافت می کنید، دقت نمایید و نسبت به حذف آن ها از وب سایت خود اقدام نمایید.

آیا بک لینک از مزرعه های لینک موثر است؟

اکنون که با مزرعه های لینک آشنا شدید، نوبت به پاسخ به این پرسش می رسد که آیا بک لینک از مزرعه های لینک موثر است؟ لینک دهی از مزرعه های لینک به عنوان یک روش "کلاه سیاه" بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در نظر گرفته می شود زیرا محتوای موجود در وب سایت هایی که به یکدیگر لینک می شوند، اغلب مرتبط نیستند؛ توسط یک انسان ایجاد نشده اند و اغلب کیفیت بسیار پایینی دارند.
موتورهای جستجو می توانند مزارع پیوند را به راحتی تشخیص دهند؛ لذا نباید به آن ها به عنوان یک استراتژی بهینه سازی جستجو در دراز مدت نگاه کرد.

آیا بک لینک از مزرعه های لینک موثر است؟ خیر. همان طور که گفتیم، لینک هایی که از مزرعه های لینک به وب سایت شما پیوند داده می شوند، اغلب کیفیت خوبی ندارند. از طرف دیگر این تکنیک، به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود که از سوی گوگل به عنوان روشی غیر قانونی شناخته می شود. پس استفاده از این لینک ها، برای سئو مضر بوده و ممکن است جریمه شوید؛ جریمه ای که بعضا غیر قابل جبران خواهد بود.

در قوانین گوگل آمده است که هر لینکی که هدف آن، دستکاری رتبه وب سایت در نتایج جست و جو باشد، به عنوان تقلب و تخطی از رهنمودهای گوگل محسوب می شود. این قوانین شامل لینک های ورودی و همچنین لینک های خروجی یک وب سایت می شود.

البته این بدان معنی نیست که دریافت هر بک لینکی می تواند به ضرر به وب سایت شما تمام شود. دریافت بک لینک، محتوای خوب و کاربر پسند می خواهد؛ محتوایی که وب سایت های معتبر به آن صفحه لینک دهند. درواقع شما به این صورت می توانید بک لینک های معتبر دریافت کنید. درواقع این محتوای قوی است که سایر مدیران وب سایت را متقاعد می کند که لینک بیشتری به آن صفحه پیوند دهند.

مزرعه لینک

برای دریافت لینک معتبر چه باید کرد؟

همان طور که در مطلب " بازاریابی محتوا چیست " گفتیم، آنچه که این روزها برای کاربران و همچنین گوگل اهمیت دارد، محتوای تولید شده در یک وب سایت است. برای آنکه بتوانید از سایت های معتبر لینک های باکیفیت و قوی دریافت کنید، به محتوای معتبر و باکیفیت نیاز دارید.
اگر محتوای وب سایت شما بسیار غنی باشد، مدیران سایر وب سایت های معتبر را مجاب می کند که برای ارزش گذاری بیشتر به خوانندگان و کاربران خود، لینک وب سایت و مطلب شما را در وب سایت خود قرار دهند.

از طرف دیگر، مرتبط بودن وب سایت لینک دهنده با وب سایت دریافت کننده لینک نیز بسیار مهم است. از این رو برای آنکه به وب سایت خود اعتبار ببخشید، باید روی پیوندهایی که دریافت می کنید، دقت زیادی داشته باشید.

سخن پایانی

اکنون می دانیم که اهمیت بک لینک های ضعیف را نباید دست کم بگیریم. چرا که دریافت پیوند از مزرعه های لینک به نوعی از تکنیک های سئو سیاه محسوب می شود، لذا وب سایت دریافت کننده لینک، حتما از سوی گوگل جریمه خواهد شد.
برای آنکه مسیر درستی را در خصوص کسب جایگاه های برتر در گوگل طی کنید، لازم است که از برترین مشاورهای سئو و بهینه سازی وب سایت کمک بگیرید.

 

مطالب مرتبط
بک لینک نوفالو چیست

تاثیر دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در افزایش رتبه بندی وب سایت در گوگل و همچنین قدرت دامنه بسیار زیاد است. به همین دلیل بسیاری از وب مستران،…

0 نظر 1399-11-04
بازاریابی سئو چیست؟

با توجه به آنچه که در مقاله های پیشین به آن ها پرداختیم، اکنون با تعریف سئو به زبان ساده آشنا هستیم و از اهمیت آن برای موتورهای جست و جو آگاهیم. همان…

0 نظر 1399-11-01
سئو کلاه سیاه چیست؟

حضور در صفحات برتر نتایج موتور جست و جو، برای رشد هر تجارت آنلاینی بسیار حیاتی است. اما روش های درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جست و جو وجود دارد…

0 نظر 1399-10-30
تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت

تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت چقدر است؟ هنگامی که صحبت از سئو سایت به میان می آید، سوالات مختلفی در ذهن همه کسانی که در حوزه کسب و کار آنلاین…

0 نظر 1399-10-29
اهمیت به روز رسانی محتوا

به روز رسانی محتوا چقدر در سئو چقدر اهمیت دارد؟ بیشتر مطالب برای به دست آوردن حداکثر ورودی ها شکست می خورند. سرانجام از ارزش تمام مطالب کاسته می شود…

0 نظر 1399-10-28
ارسال دیدگاه