افسانه های بازاریابی محتوا ؛ هرآنچه که باید درباره حقیقت بازاریابی محتوا بدانید

افسانه های بازاریابی محتوا

همان طور که می دانید، بازاریابی محتوا یکی از تکنیک های بازاریابی آنلاین است که هر کسب و کار اینترنتی می بایست از آن استفاده کند. اما خوب است بدانید که افسانه هایی درباره بازاریابی محتوا مطرح می شود که چندان واقعیت ندارند. در ادامه این مطلب درباره افسانه های بازاریابی محتوا آشنا خواهیم کرد.

افسانه های بازاریابی محتوا

افسانه 1: بازاریابی محتوا باید جنبة تبلیغاتی داشته باشد

هر چند صحبت در مورد این‌ که چه کسی هستید، چه چیزی ارائه می‌ دهید و چگونه به مشتری سود می ‌رسانید، حائز اهمیت است، این تنها کاری نیست که می‌ توانید با محتوا انجام دهید. قوی ‌ترین شکل بازاریابی محتوا، بدون فروش محصول خاصی می ‌تواند اطلاع رسانی کند، آموزش دهد و درگیر کننده باشد.
 از کتب راهنما، الکترونیکی، مطالعات موردی، آموزش ‌های گام به گام، ویدئو، اینفوگرافیک و نظرات سازنده استفاده کنید؛ یعنی چیزهایی که به سوالات پیچیده پاسخ می ‌دهد. انجام این کار شما را به مظهر قدرت جایگاهتان تبدیل می ‌کند و به شما کمک می نماید تا میان مخاطبانتان معتبرتر شوید.

بازاریابی محتوا

 

افسانه 2: هر کسی تولید کننده محتواست

مطمئناً، همه به نوعی تولیدکننده محتوا هستند، اما (و این امای بزرگیست)، آیا می‌ توانند محتوای باکیفیتی ایجاد کنند که در دراز مدت، تعداد مشتریان و ارزش کسب و کارتان را بالا ببرد؟
 محتوای با‌ کیفیت بسیار بهتر از محتوای متوسط است. ایجاد چنین محتوایی به زمان، پول و انرژی نیاز دارد، آن هم به مقدار زیاد. اگر در تیم خود فرد متخصصی ندارید، توصیه می ‌کنیم برای تولید محتوای خود از کمک نویسندگان، فیلمبرداران و عکاسان حرفه ‌ای بهره ببرید.

افسانه 3: محتوای ویدئویی مختص کسب و کارهایی با بوجه بالاست

انسان‌ ها موجوداتی متکی بر قوه بینایی هستند. به همین دلیل، یک لوگوی عالی برای برندسازی شما اهمیت بالایی دارد؛ چرا که به کسب و کار شما هویت بصری محکمی می‌ بخشد. طراحان لوگوی بزرگ زیادی هستند که می‌ توانند به شما کمک کنند تا یک لوگوی حرفه‌ ای برای برند خود داشته باشید.
 با این حال، وقتی نوبت به بازاریابی محتوا می ‌رسد، ویدئو از عکس بهتر است. البته، درون یک عکس ممکن است هزارن کلمه نهفته باشد که در جای خود بسیار موثر است؛ اما اگر آن را با یک ویدئو مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که ویدئو هم جذاب است و هم جنبة آموزشی دارد.
کاربران، خصوصا در رسانه‌های اجتماعی، از ویدئو بیشتر از سایر انواع محتوای استفاده می‌ کنند. میزان تماشای ویدئو در سال 2021 نسبت به سال 2017، رشد 71 درصدی داشته ‌است. به طور متوسط، خریداران، تبلیغات ویدئویی را پنج برابر بیشتر از تبلیغات سنتی تماشا می ‌کنند و می‌ گویند که ویدئوها بهترین راه برای شناخت محصولات جدید هستند.
شما برای ساختن ویدئوهایتان به یک فیلمبردار گران قیمت نیازی ندارید. پلتفرم‌ های مختلفی برای ساخت ویدیو به صورت آنلاین وجود دارد که می ‌توانید برای شروع این شکل از بازاریابی، از آن ‌ها استفاده کنید. این پلتفرم‌ ها ارزان هستند و اطلاعات مهمی در مورد برقراری ارتباط سازنده با مخاطبانتان به شما می ‌دهد. بنابراین، هنگامی که آماده خرج کردن هستید، می ‌دانید که برای حداکثر سود، کجا سرمایه ‌گذاری کنید.

افسانه 4: بیش از در دسترس بودن محتوا بر روی ساختن آن تمرکز کنید

شما می ‌توانید بهترین محتوای جهان را ایجاد کنید، اما اگر کسی آن را نبیند، مهم نیست. توزیع محتوا در بازاریابی آن اهمیت بالایی دارد. از پلتفرم‌ های اجتماعی، خبرنامه و سایر کانال‌ های توزیع مانند کوارا (Quora)، ردیت (Reddit) و مدیوم (Medium)، ویرگول و یا شبکه های اجتماعی برای ترافیک ‌سازی برای محتوای خود استفاده کنید. محتوایی را بسازید که برای موتورهای جست و جو  بهینه باشند، تا زمانی که شخصی به دنبال موضوعی مشابه است، نمایان شود.
بدون ترافیک مناسب، محتوا و کسب و کار شما به پتانسیل واقعی خود نمی ‌رسد. با این حال، محتوای خود را کورکورانه در همه جا منتشر نکنید؛ بلکه آن را متناسب با پلتفرم و مخاطبان خود تغییر دهید.

افسانه 5: برندسازی را  بعدا هم می ‌توان انجام داد

برندسازی کسب و کار شما با یک لوگوی عالی، نام تجاری خوب، رنگ‌ برند، فونت و سایر موارد شروع می‌ شود؛ اما از آن بسیار فراتر می ‌رود و نیازمند کار پیوسته است.
برندسازی، فرآیند ایجاد تصویری برای کسب و کار شماست، به گونه ‌ای که مخاطبانتان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و کارتان با آن شناخته شود. این فرآیند شامل صدای برند، شاخصه برند، لحن صدا و نوع کلماتی است که در پیام ‌های خود استفاده می‌کنید. همه این عوامل باید تصویری از تجربه ‌ای که می‌ خواهید به مشتریان خود ارائه دهید را ترسیم کنند.
با برندسازی می ‌توانید برای مشتری‌های خود داستانی تعریف کنید و از آن ‌ها دعوت کنید تا بخشی از آن باشند. یک داستان قوی همیشه نبست به سایر ایده‌ها فروش را بالاتر می ‌برد. محتوای شما چنین داستانی را نقل می ‌کنند و به برندتان قوت می‌ بخشد.

بازاریابی محتوا چه می کند؟

افسانه 6: محتوای طولانی‌تر همیشه بهتر است

طبق یک مطالعه قدیمی، مقالات بالای 2500 کلمه، خوانندگان بیشتری را جذب می ‌کنند، بیشتر به اشتراک گذاشته می‌ شوند و پیوندهای ورودی بهتری کسب می ‌کنند. اما طبق یک قانون کلی، محتوا باید برای مصرف کننده باشد و هنگامی که بخواهید ارزش محتوا را ارائه دهید، مدت زمان آن اهمیتی ندارد. اگر 2500 کلمه بی ارزش جمع آوری کرده باشید، به سود مورد انتظارتان نخواهید رسید.
البته نیاز به تاکید نیست که محتوای طولانی نیز می ‌تواند ارزشمند باشد، اما اگر چیزی را بتوان در 1000 کلمه ادا کرد، دو برابر کردن تعداد کلمات فایده ‌ای ندارد.
با این حال، اگر هنوز به دنبال راه هایی برای افزایش طول مقاله خود هستید، روش ‌های زیر را در نظر بگیرید:
•    سؤالات متداول کاربران را اضافه کنید (می ‌توانید از ویژگی «مردم این‌ ها را می پرسند» گوگل استفاده کنید).
•    با آوردن آمار و نمونه‌ های مرتبط، به اعتبار متن خود بیافزایید.
•    برای ساختار دادن به متن‌تان از الگوها و کمی تاریخچه استفاده کنید.
•    هر جا که ممکن است، دستورالعمل گام به گام اضافه کنید.
•    گفته‌ ها و توصیه‌ های متخصصان را درون محتوا قرار دهید.
•    دیدگاهی متفاوت و جایگزین ذکر کنید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، درباره بازاریابی محتوا موضوعات مختلفی گفته می شود که بعضاهیچ کدام کاربرد ندارند. شما می توانید با به خاطر سپردن این موارد، به بهترین شکل ممکن استراتژی بازاریابی محتوا را بچینید و به آن عمل نمایید.

 

مطالب مرتبط
لینک شکسته چیست

لینک شکسته چیست؟ تاثیر لینک شکسته بر سئو چگونه است؟ لینک‌ های شکسته لینک ‌هایی هستند که باز نمی‌ شوند یا به اصطلاح شکسته و خراب هستند. هنگام لینک…

0 نظر 1400-12-27
تکنیک های نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر مخاطب شما در دیجیتال مارکتینگ می‌گذارد؟ تولید محتوای رپورتاژ آگهی چگونه است؟ قطعا با آگهی‌ ها و تبلیغات مختلفی برخورد کرده‌…

0 نظر 1400-12-25
ترفندهای ساخت ایمیل فروش

نحوه نوشتن ایمیل فروش چگونه است؟ بازاریابی ایمیلی همچنان از جذابیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و سطح اثرگذاری آن را می‌توان بسیار بیشتر از…

0 نظر 1400-12-24
حذف سایت از گوگل وب مستر

حذف سایت از گوگل وب مستر چگونه انجام می شود؟ تغییراتی که در سایت خود ایجاد می ‌کنید، می‌ تواند شامل تغییر در محتوای موجود در صفحات و شیوه آدرس دهی آن…

0 نظر 1400-12-23
dwell time چیست

به طور کلی مولفه‌ های زیادی وجود دارند که بر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در فضای وب اثرگذار هستند. اما برای آگاهی از نوع کارکرد فاکتورهای یاد…

0 نظر 1400-12-22
ارسال دیدگاه
logo-samandehi