تاثیر ساب دامین بر سئو ؛ آیا ساب دامنه بر سئو تاثیر می گذارد؟

تاثیر ساب دامین بر سئو

تاثیر ساب دامین بر سئو چگونه است؟ علاوه بر دامنه اصلی، می توان ساب دامنه هایی را به وب سایت اضافه کرد. اما آیا اضافه کردن ساب دامنه به سایت، می تواند بر سئو تاثیر بگذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی این موضوع بپردازیم.

تاثیر ساب دامین بر سئو

یکی از مهم‌ ترین مباحثی که در حیطه سئو سایت به آن پرداخته می ‌شود، تاثیرات ناشی از ساب دامین (Sub Domain) است. برخی سئوکاران ساب دامین و بعضی دیگر ساب فولدر را برای ایجاد اثرات مثبت بر روی سئو و رتبه سایت مناسب می ‌دانند و تصور می ‌کنند که هر یک از این دو می ‌تواند در میزان رضایت گوگل از سایت اثر بیشتری داشته باشد.
چنانچه دارای وب سایتی در فضای اینترنت باشید، ممکن است ساب دامین را بشناسید یا اثرات آن را بدانید. ساب دامین یا زیر دامنه را می‌ توان قسمتی از دامنه اصلی سایت دانست. تاثیراتی که ساب دامین ‌ها بر روی سئو سایت دارند، زیاد است و زمانی که ساب دامین را به قسمت‌ های مجزایی از سایت مانند بلاگ قسمت موبایل، کاربران و بخش بلاگ اختصاص م ی‌دهید، اثراتش بر بهینه ‌سازی فضای سایت چشمگیر خواهد بود.
روش استفاده از ساب دامین یا ساب دامنه از متداول ‌ترین شیوه‌ هایی است که به منظور بهبود فضای تجاری سایت صورت می ‌گیرد. به طور کلی از قابلیت‌ هایی که ساب دامین و ساب فودر در اختیار شما قرار می‌ دهند، می ‌توانید برای اهداف مختلف استفاده نمایید.
برای اینکه به راه‌ اندازی زیر دامنه بپردازید باید روند ثبت و خریداری دامنه را پشت سر بگذارید . البته افرادی هستند که زیر دامنه ‌ها را خارج از رده می ‌دانند و حتی ممکن است بسیاری از سایت‌ های تخصصی در زمینه سئو استفاده ازساب دامین را درست ندانند و بهره ‌گیری از قابلیت ‌های ساب فولدر را پیشنهاد دهند. اما نمی ‌توان این اعتقاد را تعمیم داد و باید اذعان داشت که استفاده از ساب دامین نیز دارای مزیت ‌ها و نقاط قوتی است که می ‌تواند برای بهبود فضای سایت کمک ‌کننده باشد و در آخر این شما هستید که ترفند مناسب ‌تر را برای بهبود شرایط سایت و کسب و کارتان برمی ‌گزینید.
در ادامه این مقاله قصد داریم شما را بیشتر و بهتر با ساب دامین آشنا کرده و تاثیر ساب دامین بر سئو را بررسی نماییم و مزایای آن را یادآور شویم. تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

ساب دامین و سئو

 

آشنایی با ساب دامین سایت

زمانی که درباره عبارت یا کلمه خاصی در جست ‌و جوگر گوگل سرچ می‌کنید، به سایت‌ هایی وصل می ‌شوید که ممکن است در آن‌ ها بارها و بارها با زیر دامنه‌ های گوناگون برخورد کرده باشید. این زیر دامنه ‌ها که بخشی از دامنه اصلی یک سایت هستند از نگاه مرورگرهایی مانند گوگل بخشی مجزا از وب سایت به شمار می‌ آیند.
ساب دامین و دامنه اصلی به لحاظ مفهوم کلی نقاط مشترکی با هم دارند. این شباهت ‌ها را می ‌توان در سئو، محتوا، ساختاربندی و حتی وجوه ظاهری مانند رنگ دید. زیر دامنه‌ ها وظیفه قسمت ‌بندی کردن وب ‌سایت ‌ها را دارند و به همین جهت می ‌توان از آن ‌ها به منظور ایجاد فرم‌ های محتوایی مختلف بهره گرفت.
نام ساب دامین در بخش آدرس وب یا URL و پیش از نام دامنه اصلی نوشته می ‌شود. گوگل نیز به استفاده از ساب دامین ‌ها علاقه دارد زیرا همان طور که عنوان شد آن ‌ها را برای شکل ‌دهی و ساختاربندی سایت روشی کاربردی می ‌داند.

ساب دامین چه مزیت ‌هایی دارد؟

  • ساب دامین سایت را می ‌توان بر روی هاستی متمایز و مجزا ایجاد نمود.
  • ساب دامین را می ‌توان بدون پرداخت هزینه و به صورت کاملا رایگان مورد استفاده قرار داد.
  • طراحی و فرم مدیریت ساب دامین می ‌تواند اختصاصی و مجزا باشد.
  • با استفاده از ساب دامین می ‌توانید کلیدواژه‌ ای که مد نظر دارید را در نشانی سایت قرار دهید.
  • ساب دامین وب سایت شما می ‌تواند دارای آدرس IP مخصوص باشد.
اثرات ساب دامین بر سئو سایت

اثرات ساب دامین بر روی سئو سایت

راه ‌اندازی بخش موبایل در فضای وب سایت

با استفاده از زیر دامنه می‌توانید نسخه موبایل وب سایت خود را راه ‌اندازی نموده و امکانی را فراهم کنید تا استفاده از سایت برای کاربران راحت ‌تر باشد و بتوانند با دسترسی آسان ‌تر با فضای کسب وکار شما ارتباط بگیرند. این شیوه بهترین راهکار برای بهینه ‌سازی سایت به شمار می ‌آید.

متنوع کردن سرویس های وب سایت

چنانچه قصد دارید فضای گسترده ‌تری به سایت خود بدهید و سئو صفحات را بهبود یافته ‌تر کنید استفاده از ساب دامین روشی مناسب برای این کار است. زیر دامنه سبب ایجاد تغییرات در خدمات و سرویس ‌های مربوط به سایت می‌ شود و ساختاربندی‌ ها را به شکل کاربردی انجام می ‌دهد.

دسته ‌بندی محتواهای وب سایت بر اساس موقعیت جغرافیایی

شما می ‌توانید از ساب دامین برای محدود کردن آی ‌پی کاربران سایت استفاده کنید و به این وسیله مطالب و محتواهایی از سایت خود را به شکل اختصاصی در اختیار موقعیت‌ های جغرافیایی گوناگون قرار دهید تا به این وسیله امکاناتی مناسب را برای بازدیدکنندگان غیر فارسی در نظر بگیرید. این کار می ‌تواند فضای وب سایت را کاربرپسند کرده و سایت شما را بهبود دهد.

بنابراین می‌ توان اظهار کرد که ساب دامین‌ ها یا زیر دامنه ‌ها در بهبود بخشیدن به فضای سایت اهمیت ویژه‌ ای دارند و به این سبک می ‌توانند در ارتقای راندمان کسب و کار موثر باشند. عدم وجود کلیدواژه در آدرس وب و افزایش حجم و سنگین شدن سایت از مشکلاتی هستند که ممکن است وب سایت‌ ها را درگیر کنند، اما می‌ توان با استفاده از ساب دامین مناسب به مرتفع نمودم این اشکالات پرداخت. اگر قرار باشد که تمامی داده‌ های مربوط به وب سایت را در دامنه اصلی ایجاد کنید این کار ممکن است سبب کاهش میزان رنکینگ سایت شود و به همین جهت است که می توان از ویژگی ‌ها و قابلیت ‌های ساب دامین در جهت بهبود فضا، افزایش بازدهی کسب‌ و کار و جلب توجه و رضایت کاربران استفاده نمود.

 

مطالب مرتبط
لینک شکسته چیست

لینک شکسته چیست؟ تاثیر لینک شکسته بر سئو چگونه است؟ لینک‌ های شکسته لینک ‌هایی هستند که باز نمی‌ شوند یا به اصطلاح شکسته و خراب هستند. هنگام لینک…

0 نظر 1400-12-27
تکنیک های نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر مخاطب شما در دیجیتال مارکتینگ می‌گذارد؟ تولید محتوای رپورتاژ آگهی چگونه است؟ قطعا با آگهی‌ ها و تبلیغات مختلفی برخورد کرده‌…

0 نظر 1400-12-25
ترفندهای ساخت ایمیل فروش

نحوه نوشتن ایمیل فروش چگونه است؟ بازاریابی ایمیلی همچنان از جذابیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و سطح اثرگذاری آن را می‌توان بسیار بیشتر از…

0 نظر 1400-12-24
حذف سایت از گوگل وب مستر

حذف سایت از گوگل وب مستر چگونه انجام می شود؟ تغییراتی که در سایت خود ایجاد می ‌کنید، می‌ تواند شامل تغییر در محتوای موجود در صفحات و شیوه آدرس دهی آن…

0 نظر 1400-12-23
dwell time چیست

به طور کلی مولفه‌ های زیادی وجود دارند که بر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در فضای وب اثرگذار هستند. اما برای آگاهی از نوع کارکرد فاکتورهای یاد…

0 نظر 1400-12-22
ارسال دیدگاه
logo-samandehi