سرویس پایرت گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

گوگل پایرت چیست؟

سرویس پایرت گوگل چیست؟ سرقت اینترنتی به یکی از مشکلات بزرگ برای اغلب شرکت ‌های سرگرمی دیجیتال تبدیل شده است. دلیلش این می تواند باشد که شبکه وب گسترده جهانی در دسترس همه قرار گرفته است. در نتیجه گوگل از طریق اعلام رسمی «بروزرسانی سرویس پایرت گوگل» در اوت ۲۰۱۲، تدابیری را برای اعمال مجازات بر علیه نقض کپی‌رایت اتخاذ کرده است. این امر به ویژه بر رتبه‌ بندی وب سایت ‌هایی که قانون حق تکثیر هزاره دیجیتال (DMCA) را نقض می‌کنند، تاثیر می‌گذارد.

سرویس پایرت گوگل

الگوریتم دزد دریایی گوگل را می توانیم به نوعی پلیس دزد محتوا بنامیم. دزدی محتوا یکی از مشکلات بزرگی است که بسیاری از وب سایت ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. پیش تر سایت های زیادی از دزدی محتوا آسیب دیده اند، اما امروز به کمک الگوریتم دزد دریایی گوگل، از این آسیب جلوگیری شده است.
به روزرسانی های انجام شده در الگوریتم دزد دریایی گوگل، سبب می شود تا وب سایت هایی مورد هدف قرار گیرند که محتواهای دزدی شده و بدون کپی رایت را استفاده می کنند.

اگر DMCA گزارش دهد مبنی بر این که وب سایتی از محتوای کپی بهره می برد، سایت مزبور دیگر در نتایج جستجو ظاهر نمی ‌شود و در نتیجه عملا در SERP پنهان خواهد شد. گزارش گوگل درباره نحوه مبارزه با محتوای سرقتی شامل اصول زیر است:

  • گوگل سعی دارد روش های جایگزین قانونی برای کسب غیرقانونی مطالب ایجاد کند.
  • همچنین سایت ‌های سارق را از سرویس های تبلیغاتی مستثنی می‌کند.
  • این الگوریتم، وب سایت‌ های ناقض کپی رایت را از SERP حذف می ‌کند.
  • همچنین، اتهامات نقض کاذب را شناسایی و رد می‌کند.

یکی دیگر از اقدامات گوگل علیه محتوای سرقت شده، حذف نتایج تکمیل‌خودکار (فرم هایی که توسط ماشین بدون دخالت کاربر پر می شوند) است که وب سایت ‌هایی را نشان می‌دهد که DMCA را نقض می‌کنند. در عوض، هنگامی که یک کوئری جستجو با نتایج (احتمالا) غیرقانونی وارد می ‌شود، گوگل نتایج جستجوی قانونی را برجسته می کند. برای مثال، اگر کوئری جستجو شامل دانلود رایگان (نام آلبوم موسیقی یا نام بازی ویدیویی) باشد، کاربر وب طرق قانونی خرید آلبوم یا بازی ویدئویی را مشاهده خواهد کرد. سرویس پایرت وب سایت‌ هایی را هدف قرار می ‌دهد که حاوی واژه‌ های کلیدی مانند "دانلود رایگان، تماشای رایگان آنلاین، پخش رایگان فیلم / آلبوم" باشند.

الگوریتم دزد دریایی گوگل

 

سرویس پایرت گوگل چگونه کار می ‌کند؟

به دلیل این واقعیت که سرقت فیلم ‌ها، آلبوم‌ ها، بازی ‌های ویدیویی و رسانه های دیجیتالی دیگر یک مشکل مهم محسوب می شود، گوگل هر ماه میلیون ها اخطار DMCA دریافت می ‌کند. گوگل نمی تواند تمام صفحات وب موجود در اینترنت را بررسی ‌کند و به دنبال محتوای کپی بگردد. در عوض، الگوریتم پایرت وب سایت‌ هایی را نشان‌گذاری می‌کند که دستورالعمل‌های کپی‌رایت DMCA را نقض می‌کنند. این الگوریتم یک صفحه وب را از SERP حذف نمی‌کند مگر این که صاحب حقوق یک اعلان معتبر کپی‌رایت ارائه کند. بعد از اینکه مالک گزارشی را ثبت کرد و گزارش توسط گوگل تایید شود، الگوریتم به طور چشمگیری رتبه وب سایت را کاهش می‌دهد. همچنین، ما می‌توانیم بگوییم که این الگوریتم مانند فیلتر است چون هنگامی که کاربر کلمات کلیدی مانند "تماشای رایگان، دانلود رایگان، تورنت" را وارد کند، سایت های تورنت را فیلتر می کند. با این حال، وب سایت ‌های قانونی مانند یوتیوب، گوگل پلی، آمازون، یا نت فلیکس را ارائه می‌کند تا آنچه که کاربر به دنبال آن است را فراهم کند.

چگونه وب سایت را از به‌هنگام‌سازی پایرت بازیابی کنیم؟

ممکن است شاهد کاهش ترافیک وب سایت خود یا کاهش رتبه‌ بندی خود در SERP باشید. احتمالا محتوایی در وب سایت خود دارید که بدون توجه به حقوق کپی رایت از آن استفاده کرده ‌اید. این محتوا ممکن است حتی موسیقی یا ویدیوی پس زمینه باشد، و قوانین DMCA را نقض کند. با این حال، اشتباهات ممکن است بدون درک کامل یا آگاهی از قوانین رخ داده باشد که قابل اصلاح هستند. اما تخطی DMC و سرقت رسانه ‌های دیجیتال حمایت نمی شوند.

الگوریتم پایرت گوگل

 

با این حال، چند چیز وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید تا از نقض غیر عمدی هزاره دیجیتال رهایی یابید. اول و مهم ‌تر اینکه، شما باید از کپی کردن و مواردی که DMCA را نقض می‌کنند، برحذر باشید. بنابراین اگر هیچ محتوای غیرقانونی در سایت وجود نداشته باشند، به روز رسانی پایرت مجددا به شما علامت نخواهد داد و هیچ گونه جریمه را اعمال نخواهد کرد. اگر وب سایت شما به کاربران اجازه ‌می‌ دهد تا محتوا را به صفحات وب شما اضافه کنند، دامنه وب سایت اصلی را از دامنه ‌های ساخته شده توسط کاربران جدا کنید. چون هرگز نمی ‌دانید که کاربران در اینترنت چه چیزی را در وب سایت شما منتشر خواهند کرد، بهتر است با جدا کردن محتوای آن‌ ها از وب سایت اصلی، دامنه خود را ایمن کنید.

چگونه می ‌توانیم از سرقت اینترنتی جلوگیری کنیم؟

دزدی اینترنتی، مشکلات و چالش های بسیاری را بویژه برای شرکت های سرگرمی دیجیتال در این عصر به ارمغان آورده ‌است. حتی با وجود این که اقدامات زیادی برای متوقف‌کردن سرقت اینترنتی صورت می‌گیرد، دائما راه‌ های بیشتری برای دریافت غیرقانونی محتوا و رساندن آن‌ها به کاربران مطرح می شود. بنابراین ما چه کاری می‌توانیم به عنوان متخصصان SEO، وب‌مسترها، یا مالکان سایت انجام دهیم؟ نگران نباشید چون راه‌ های زیادی برای محافظت از محتوای شما در برابر سارقان وجود دارد.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، امروز الگوریتم دزد دریایی گوگل می تواند به کمک وب سایت هایی آید که تلاش های زیادی برای تولید محتوا انجام می دهند. از طرف دیگر باید دقت زیادی برای استفاده از محتواهایی با کپی رایت داشته باشید. گوگل آن قدر هوشمند هست که بتواند به راحتی محتواهای دزدیده شده را شناسایی کند. به محض شناسایی این محتواها، وب سایت مذبور را جریمه کرده و آن وب سایت ترافیک خود را از دست می دهد و از نتایج موتور جست و جوی گوگل حذف می شود.

 

مطالب مرتبط
کدنویسی ابری

کدنویسی ابری چیست؟ امکان استفاده از فضای اینترنت در هر جایگاه و هر نقطه وجود دارد. قابلیت انعطاف پذیری ویژه‌ای که از جانب اینترنت برای ما مهیا شده،…

0 نظر 1400-10-30
ایمیل مارکتینگ برای استارت آپ ها

همان طور که پیش تر گفتیم، ایمیل مارکتینگ یکی از راه ها و روش های مهم در بازاریابی آنلاین است که می توان از ان بهره برد. اما استفاده از این روش می…

0 نظر 1400-10-30
مشکلات بازاریابی ایمیلی

همان طور که پیش تر گفتیم، بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش های بازاریابی آنلاین است که می توان از آن استفاده نمود. اما این روش می تواند با مشکلاتی…

0 نظر 1400-10-30
داستان گویی در بازاریابی ایمیلی

داستان گویی می تواند یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در بازاریابی آنلاین محسوب شود. اما اینکه چگونه می توان از این مزیت بهره برد، لازم است که با نحوه…

0 نظر 1400-10-30
تکنیک های ایمیل مارکتینگ 2022

ایمیل مارکتینگ همواره یکی از روش های بازاریابی ایمیلی بوده است. برای آنکه بتوانید در سال جدید میلادی، از این روش بهترین بهره را ببرید، از این تکنیک…

0 نظر 1400-10-29
ارسال دیدگاه
logo-samandehi