بهترین روش سئو صفحه اول سایت

سئو صفحه اول سایت
2 نظر یکشنبه, 08/30/1400 - 21:30

بهترین روش سئو صفحه اول سایت

تمامی سایت‌ های خبری، شخصی و تجاری و سایر وب سایت ‌ها باید اهمیت زیادی به سئو صفحه اول خود بدهند. در ادامه این مقاله قصد داریم دلایل اهمیت سئو صفحه اول سایت را بیان کرده و راه‌ های بهینه سازی آن را عنوان نماییم.

چرا سئو صفحه اول سایت حائز اهمیت است؟

باید توجه داشت در بیشتر سایت‌ ها کاربران ممکن است با وارد کردن نشانی دامین وارد اولین صفحه سایت شوند (این موضوع برای سایت‌ های شرکتی بیشتر اتفاق می ‌افتد). حتی اگر مراجعه کنندگان وب سایت شما به دیگر صفحات سایت وارد شوند، باز هم قطعا از طریق روش‌ هایی مانند جست ‌و جو در مرورگرها صفحه اول سایت را باز می ‌کنند. این کار معمولا برای این است که در جهت مسیریابی به ریشه وب سایت ورود پیدا کنند یا اطلاعات و آگاهی بیشتری نسبت نوع کسب ‌و کار و خدمات شما به دست آورند. باید به این نکته توجه داشته باشید که خزنده‌ ها و ربات‌ های مرورگرهای وب فرایند کراولینگ را از صفحه اول هر سایت شروع می ‌کنند.
به این ترتیب رسیدگی به صفحه اول سایت، بهینه سازی آن و اختصاص مهم ‌ترین کلیدواژه به این صفحه باید حتما در اسراع وقت اجرایی شود. به این وسیله می‌ توانید اطمینان حاصل کنید که کراولرها به شیوه ‌ای آسان ‌تر فضای کلی سایت را مورد بررسی قرار داده ‌اند و این کار باعث می ‌شود رده‌ بندی و امتیازدهی به صفحه اول و سایر صفحات بهتر و کارآمدتر انجام شود.
از دیگر دلایل لزوم اهمیت دادن و رسیدگی به سئو صفحه اول سایت این است که گاها کاربران آدرس وب سایت شما را به یاد ندارند یا ترجیح می ‌دهند به جای وارد کردن نشانی سایت شما، از گوگل برای ورود به سایت کمک بگیرند؛ به همین جهت نباید نسبت به سئو صفحه اصلی بی‌ توجه باشید. گاهی نیز بهترین گزینه برای اخذ امتیاز بهتر در کلیدواژه‌ هایی که رقابت بالایی دارند، صفحه اول سایت است چراکه می ‌تواند از امتیاز و توان سایر صفحات وب سایت برای ارتقای رتبه خود استفاده کند.

بهینه سازی صفحه اول سایت

 

سئو صفحه اصلی وب سایت و مراحل آن

بهبود صفحه اول وب سایت با انجام چند مرحله امکان پذیر خواهد بود. باید بدانید که گرچه سئو صفحه اول سایت فقط به سئو تکنیکی مربوط است، اما برای ایجاد هوم پیج بهینه شده به فاکتورهای دیگری نیز نیاز است. نکته ‌ای که توجه به آن برای سئو صفحه اول سایت بسیاری ضروری است این است که سئو و بهینه سازی سایت تنها به تولید محتوای پیوسته و دریافت بک لینک‌ های ارزشمند برای جلب نظر مرورگرها خلاصه نمی ‌شود، بلکه امکان استفاده سریع و آسان از سایت و سطح رضایت کاربران از خدمات وب سایت نیز در این فرایند تاثیرگذار است. در ادامه این مطلب مراحلی را که به بهینه سازی و سئو اصولی صفحه اول سایت کمک می کنند با ذکر جزئیات عنوان می ‌کنیم.

بهترین راه سئو صفحه اول سایت

 

عنوان صفحه اول سایت را بهینه کنید

بسیاری از وب مستران و صاحبان مشاغل اینترنتی تمایل دارند نام برند یا مارک خود را به جای عنوان صفحه اول سایت قرار دهند. تنظیمات بیشتر سامانه ‌های مدیریت محتوا نشان می‌دهد که نام وب سایت و نام اولین صفحه یکسان است. اما این کار کافی نیست و لازم است ایده ‌ای جالب را جهت انتخاب نامی مناسب برای صفحه اول سایت در نظر بگیرید. اسمی که برای اولین صفحه انتخاب می ‌کنید باید هم کاربران و هم موتورهای جست‌وجو را نسبت به مطالبی که در کانون توجه شما برای ارائه اطلاعات قرار دارند راهنمایی کند.

متا دسکریپشن صفحه اول سایت را بهینه سازی کنید

توضیحات متا یا متا دسکریپشن خلاصه‌ ای از متن و محتواهای متنی کوتاهی هستند که در نتیجه جست‌ و جوی کاربران زیر عنوان صفحه دیده می ‌شوند. جذابیت نگارش و ارزش محتوایی این متن باید به اندازها‌ی باشد که کاربران را به اقدام و عمل برای کلیک کردن مجاب کند و به این ترتیب نرخ کلیک با افزایش مواجه می‌ شود. استفاده از کلیدواژه‌ ها در خلال این متن ‌های کوتاه نیز باعث جلب توجه مرورگرهای وب می‌ گردد.

تصاویر صفحه اول سایت را بهینه کنید

تصاویر مناسب علاوه بر ایجاد جذابیت بصری هر چه بیشتر در سایت، می ‌توانند اطلاعات زیادی درباره کارکرد سایت و نوع خدمات آن به مشتریان و مشترکان ارائه کنند. اگر می‌خواهید صفحه اول سایت استاندارد و اصولی داشته باشید، لازم است قوانین و ضوابط سئو را برای آراستن آن به بهترین شکل رعایت کنید. یکی از مهم‌ ترین قوانین سئو مربوط به عکس ‌های مناسبی است که می‌ تواند مقصود شما را بدون استفاده از کلمات یا بیان توضیحات اضافی به کاربران برساند. وجود تصاویر در خلال محتوای سایت خزنده‌ های مرورگران را برای درک بهتر هدف کلی سایت هدایت می‌ کنند.

سرعت آپلود صفحه اول سایت را بهینه سازی کنید

توجه به سئو اصولی تنها به مضامینی چون ایجاد محتوای ارزشمند، طراحی چشمگیر و استفاده از کلیدواژه‌ ها محدود نمی ‌شود، بلکه سرعت بارگذاری صفحات سایت خصوصا صفحه اصلی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تحقیقات نشان می ‌دهند که کاربران تنها 3 ثانیه برای بارگذاری صفحات به سایت زمان می ‌دهند و چنانچه زمان بارگذاری از این محدوده عبور کند، کاربران سایت را ترک خواهند کرد. برای افزایش سرعت آپلود صفحات روش‌ های زیر را در دستور کار قرار دهید:

  • از سرور یا هاست پرسرعت استفاده کنید.
  • از امکانات ابزارهایی مانند وب اپلیکیشن ‌های مناسب برای ارزیابی میزان سرعت آپلود صفحات سایت بهره بگیرید.
  • تصاویر وب سایت را بهینه سازی کنید.
  • از قابلیت‌ های ابزار Google Lighthouse (آنالیز کارکرد صفحات وب) کمک بگیرید.
  • لوگو را بهینه کنید

همه وب سایت‌ ها به یک عنوان یا برند انحصاری و اختصاصی نیاز دارند. لذا لازم است بر مبنای جدیدترین ترفندهای دیجیتال مارکتینگ به ساخت برندی مناسب اقدام کنید. استفاده از دو راهکار زیر بهینه سازی لوگو را آسان ‌تر می‌ کنند:

  • توجه کنید که عنوان وب سایت و نام فایل تصویری لوگو باید با هم یکسان باشند.
  • عنوان وب سایت باید در قسمت متن جایگزین لوگو یا مشخصه alt قرار بگیرد.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، سئو صفحه اول سایت نیز همانند بهینه سازی کلی سایت، نیازمندد رعایت کردن اصولی است. با در نظر گرفتن این اصول، می توانید از کسب رتبه خوب این صفحه مهم در صفحه نتایج گوگل اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط
کدنویسی ابری

کدنویسی ابری چیست؟ امکان استفاده از فضای اینترنت در هر جایگاه و هر نقطه وجود دارد. قابلیت انعطاف پذیری ویژه‌ای که از جانب اینترنت برای ما مهیا شده،…

0 نظر 1400-10-30
ایمیل مارکتینگ برای استارت آپ ها

همان طور که پیش تر گفتیم، ایمیل مارکتینگ یکی از راه ها و روش های مهم در بازاریابی آنلاین است که می توان از ان بهره برد. اما استفاده از این روش می…

0 نظر 1400-10-30
مشکلات بازاریابی ایمیلی

همان طور که پیش تر گفتیم، بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش های بازاریابی آنلاین است که می توان از آن استفاده نمود. اما این روش می تواند با مشکلاتی…

0 نظر 1400-10-30
داستان گویی در بازاریابی ایمیلی

داستان گویی می تواند یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در بازاریابی آنلاین محسوب شود. اما اینکه چگونه می توان از این مزیت بهره برد، لازم است که با نحوه…

0 نظر 1400-10-30
تکنیک های ایمیل مارکتینگ 2022

ایمیل مارکتینگ همواره یکی از روش های بازاریابی ایمیلی بوده است. برای آنکه بتوانید در سال جدید میلادی، از این روش بهترین بهره را ببرید، از این تکنیک…

0 نظر 1400-10-29
ارسال دیدگاه
logo-samandehi