عنوان سئو چیست و چگونه آن را بهینه کنیم؟

عنوان سئو

عنوان سئو یا تایتل تگ در افزونه یواست و وردپرس، به عقیده بسیاری از افراد متخصص در این زمینه حائز اهمیت ‌ترین قسمت در سئو محتوا شناخته می‌ شود و به همین جهت باید علاوه بر آشنایی کامل با این بخش، نکات استفاده از آن را به خوبی بدانید.البته استفاده قرار دادن عنوان سئو تنها در این سیستم مدیریت محتوا کارایی ندارد و شما می توانید در سایر سیستم های مدیریت محتوا عنوان سئو را تغییر دهید. در ادامه این مقاله شما را با عنوان سئو و نحوه بهینه سازی آن آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با عنوان سئو در وردپرس

عنوان سئو متنی کوتاه و شبیه به یک عبارت است که محتوای صفحه ‌ای از فضای وب را تعریف کرده و با ظاهر شدن این صفحه در نتایج جست‌ و جوی مرورگری مانند گوگل اصلی ‌ترین قسمت در صفحه مورد نظر را نشان می‌ دهد. گاهی نیز عنوان صفحه با توجه به صلاحدید گوگل تعیین می‌ شود و ممکن است بخش خاص دیگری از محتوا در جایگاه عنوان صفحه قرار گیرد.اما آیا استفاده از عنوان سئو یا تایتل تگ ضروری است؟
عنوان سئو می ‌تواند به شکل مستقیم بر ترغیب کردن کاربران به انجام اقدام و عمل اثر بگذارد و این اقدام و عمل می ‌تواند کلیک کردن بر روی لینکی خاص بوده و به افزایش میزان نرخ کلیک یا CTR منجر شود.
نرخ کلیک در واقع نسبت کلیک بر روی لینک موجود در صفحه مورد نظر به تعداد دفعاتی است که این لینک در صفحه نتایج جست ‌و جو برای کاربران نمایان شده است. بنابراین عنوان سئو باید به لحاظ مفهومی و ظاهری جذاب و چشمگیر باشد تا ضمن ایجاد زمینه مناسب برای کلیک کردن، به خوبی معرف مضامین موجود در صفحه باشد.

چرا استفاده از عنوان سئو مهم است؟

انتخاب و به کارگیری عنوانی مناسب برای صفحه به خزنده‌ های گوگل کمک می‌کند تا با سرعت و سهولت بیشتری از موضوع و محتوای صفحه سایت شما مطلع شده و آن را بررسی نمایند.
اگر از عنوانی جذاب و کاربرپسند برای معرفی مضمون صفحه کمک بگیرید، ترغیب کاربران برای کلیک بر روی لینک مورد نظر، نرخ کلیک و ترافیک سایت شما را با افزایش چشمگیری مواجه خواهد کرد.
چنانچه عنوان سئو انتخابی شما به خوبی بهینه سازی شود، رتبه سایت شما در هنگام جست‌ و جوی کلیدواژه مورد نظر ارتقا خواهد یافت.

سئو تایتل

عنوان سئو در کدام بخش قرار دارد؟

اگر از افزونه یواست در وردپرس استفاده می ‌کنید، عنوان سئو در بخش زیرین محتوای اصلی (بخشی که نامک و متا توضیحات در آن ثبت می‌شود) قرار می ‌گیرد. به این ترتیب هر نوع عبارتی که در این فیلد درج شود در تگ Title صفحه مورد نظ شما قرار گرفته و در صفحه نتایج جست ‌و جو به نمایش در می ‌آید.

نکته: برای اینکه بتوانید تگ تایتل هر صفحه را مشاهده کنید لازم است موتور جست ‌و جوگر خود را باز کرده و از کلیدهای ترکیبی Ctrl + U برای ورود به سورس صفحه استفاده کنید؛ در ادامه با جست ‌و جوی عبارت عنوان می‌توانید آن را در قسمت معین مشاهده نمایید. هر عبارت یا جمله ‌ای که در این تگ درج شده باشد، عنوان صفحه را تشکیل خواهد داد.

راهکارهای بهینه سازی عنوان سئو

برای آنکه بتوانید عنوان سئ را بهینه کنید، می توانید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:

از عناوین خاص و منحصر به فرد استفاده کنید

چنانچه عنوان دو یا چند صفحه از یک سایت با هم یکسان باشند با خطای Duplicate Title مواجه خواهید بود و برای ممانعت از ایجاد این نوع خطا در سئو باید به منحصر به فرد بود عناوین توجه ویژه نمود.
به این ‌منظور می ‌توانید از افزونه‌ های طراحی شده در فضای وردپرس استفاده نمایید. عملکرد این افزونه ‌ها به شکلی است که در صورت تکراری بودن عنوان، از انتشار مقاله جلوگیری نموده و خطای "عنوان تکراری" را گوشزد می ‌کند.

از کلیدواژه‌ های مناسب در عنوان سئو استفاده کنید

در هنگام ایجاد عنوان مناسب برای صفحه لازم است کلیدواژه اصلی را در عبارت عنوان بگنجانید و جمله بندی را به شکلی انجام دهید که عبارت با این کلمه کلیدی شروع شود. علاوه بر کلیدواژه اصلی می ‌توانید در عنوان سئو از کلمه کلیدی مهم دیگری نیز استفاده نمایید.

از عبارات کاربرپسند استفاده کنید

برای ایجاد عنوان مناسب باید از کلماتی استفاده کنید که عبارتی کاربرپسند را تشکیل دهند. این عبارات باید همان عباراتی باشند که کاربران برای جست و  ‌جو از آن‌ ها استفاده می ‌کنند.
پیشنهادات گوگل که در زمان تایپ کردن در جعبه جست‌ و جوها وجود دارد یا ابزار گوگل ترندز برای آشنا کردن شما با عباراتی که بیشتر توسط کاربران جست‌ و جو می‌ شوند، کمک کننده خواهند بود.

به طول عبارت عنوان توجه کنید

دقت کنید که چنانچه طول عنوان سئو بیشتر از ۶۰ کاراکتر باشد، عنوان مورد نظر شما در صفحه نتایج جست‌  وجو به شکل ناقص به نمایش در می ‌آید.
توصیه ما این است که اگر در آغاز راه قرار دارید و به دنبال افزایش رتبه سایت در نتیجه افزایش نرخ کلیک و ترافیک سایت خود هستید، بهتر است از عبارات Long Tail که با وجود طولانی بودن، ساختاری بهینه و هدفمند را ایجاد می ‌کند، استفاده کنید و با افزایش رتبه سایت در نتیجه موفق بودن نتایج جست ‌و جو، در هنگام آپدیت کردن سایت از عناوین کوتاه ‌تر برای مقالات خود بهره بگیرید.
مطابق توضیحات ذکر شده، عنوان سئو و عبارتی که به این مضمون در مقاله یا محتوای متنی صفحه سایت خود درج می ‌کنید، هم به شکل مستقیم و هم به طور غیر مستقیم بر سئو سایت اعمال اثر می‌ کند و باید به نکات گفته شده برای بهبود و بهینه سازی هر چه بیشتر فضای سایت توجه نمایید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، عنوان سئو بهینه شده می تواند تاثیر مثبتی بر بهبود یافتن رتبه سایت شود. ضمن آنکه استفاده از سئو تایتل بهینه شده می تواند نرخ کلیک را نیز بالا ببرید تا کاربران بیشتری روی وب سایت شما کلیک کنند. برای آنکه بتوانید از این مزیت بهترین بهره را ببرید، عنوان را به صورت اصولی سئو کنید تا نتایج دلخواه را کسب نمایید.

 

مطالب مرتبط
لینک شکسته چیست

لینک شکسته چیست؟ تاثیر لینک شکسته بر سئو چگونه است؟ لینک‌ های شکسته لینک ‌هایی هستند که باز نمی‌ شوند یا به اصطلاح شکسته و خراب هستند. هنگام لینک…

0 نظر 1400-12-27
تکنیک های نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر مخاطب شما در دیجیتال مارکتینگ می‌گذارد؟ تولید محتوای رپورتاژ آگهی چگونه است؟ قطعا با آگهی‌ ها و تبلیغات مختلفی برخورد کرده‌…

0 نظر 1400-12-25
ترفندهای ساخت ایمیل فروش

نحوه نوشتن ایمیل فروش چگونه است؟ بازاریابی ایمیلی همچنان از جذابیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و سطح اثرگذاری آن را می‌توان بسیار بیشتر از…

0 نظر 1400-12-24
حذف سایت از گوگل وب مستر

حذف سایت از گوگل وب مستر چگونه انجام می شود؟ تغییراتی که در سایت خود ایجاد می ‌کنید، می‌ تواند شامل تغییر در محتوای موجود در صفحات و شیوه آدرس دهی آن…

0 نظر 1400-12-23
dwell time چیست

به طور کلی مولفه‌ های زیادی وجود دارند که بر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در فضای وب اثرگذار هستند. اما برای آگاهی از نوع کارکرد فاکتورهای یاد…

0 نظر 1400-12-22
ارسال دیدگاه
logo-samandehi