تاثیر یو آر ال بر سئو ؛ آیا یو آر ال بر سئو تاثیر دارد؟

تاثیر یو آر ال بر سئو

واقعیت غم انگیزی وجود دارد: اکثر افراد ساخت URL بهینه شده را فراموش می کنند؛ همه ما سعی می کنیم تا پس از نگارش مطالبی مهم و ارزشمند برای کاربران خود، عنوانی جذاب برای آن خلق کنیم. اما یک موضوع مهم را فراموش می کنیم آن هم ساخت یو آر ال است. آیا یو آر ال بر سئو تاثیر دارد؟ در این مطلب با تاثیر یو آر ال بر سئو آشنا می شوید.

تاثیر یو آر ال بر سئو

به طور قطع یو آر ال ها بسیار مهم هستند و باید به آن ها توجه ویژه ای نمود. اما اگر مایل هستید بدانید که تاثیر یو آر ال بر سئو محسوس است یا خیر، بهتر است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا یو آر ال بر سئو تاثیر دارد؟

 

آیا یو آر ال بر سئو تاثیر دارد؟

پاسخ به این پرسش بله است. کلمات کلیدی شما حتما باید در یو آر ال گنجانده شود و بهتر است بدانید که این امر می تواند بر سئو و رتبه بندی وب سایت شما تاثیرگذار باشد.
حتما شما زحمت زیادی را برای خلق محتوای منحصر به فرد را متحمل می شوید و سعی می کنید تا مجموعه ای از کلمات کلیدی هدفمند را برای وب سایت خود انتخاب نمایید. اما در کنار ارائه محتوای ارزشمند، باید به یو آر ال های وب سایت، به عنوان یکی از عناصر اثربخش در سئو نیز نگاه کنید.
همان طور که پیش تر گفتیم، حتی رنگ هایی که برای وب سایت خود انتخاب می کنید نیز می تواند بر موفقیت سایت تاثیر داشته باشد. زیرا هدف اصلی سئو، بهینه سازی تک تک عناصرهای صفحه برای به حداکثر رساندن امتیاز سئو و کسب رتبه های برتر در صفحه نتایج موتورهای جست و جو است.

آیا گوگل واقعا به URL ها اهمیت می دهد؟

قبل از رسیدگی به این موضوع، باید صادقانه موضوعی را عنوان کنیم. درست است که ساختار URL، آن جام مقدسی نیست که در سئو باید به آن چنگ زد، اما ساخت یک یو آر ال بر اساس اصولی سئو، به شما این امکان را می دهد که نسبت به رقبای خود، جایگاه بهتری در گوگل کسب نمایید.

اگر نگاهی به راهنمای بهینه سازی موتور جستجوی گوگل وبمستر بیندازید، خواهید دید که گوگل می گوید ایجاد دسته بندی ها و نام فایل، به سازماندهی یک وب سایت کمک شایانی می کند. ضمن آنکه این فرایند به خزش سایت توسط ربات های گوگل نیز بیشتر کمک می کند.  
از طرفی، یو آر ال هایی با ساختار درست، می تواند کار را برای کسانی که می خواهند به وب سایت شما پیوند دهند نیز آسان تر می کند. همچنین یو آر ال هایی که حاوی کلمات کلیدی مرتبط با محتوا هستند، به کاربران و موتورهای جست و جو، اطلاعات بیشتری در خصوص صفحه مورد نظر ارائه می دهند.

ساخت url سئو شده

 

چگونه URL سئو شده بسازیم؟

کوتاه و جذاب بنویسید

جذابیت تنها به عناوین محتوا مرتبط نیست، بلکه می تواند شامل حال یو آر ال ها نیز شوند. همچنین توجه داشته باشید که URL های طولانی برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مناسب نیستند. ضمن آنکه اگر از کوتاه کننده های لینک استفاده کنید، کاراکترهای وب سایت شما به وضوح دیده نمی شوند لذا کاربران نمی دانند که قرار است روی لینکی درست و معتبر کلیک کنند یا لینکی مخرب!
پس بهتر است یو آر ال ها کوتاه، مختصر و مفید و همچنین حاوی کلمه کلیدی اصلی باشند.

خوانا باشد

همان طور که پیش تر گفتیم، گوگل به وب سایت های کاربر پسند، امتیاز بیشتری می دهد. مسلما اگر خوانایی یو آر ال ها آسان باشد، کاربران رضایت بیشتری خواهند داشت و در نتیجه گوگل به آن صفحه از سایت اعتبار بیشتری خواهد داد.

از کلمات کلیدی به درستی در یو آر ال استفاده نمایید

تحقیقات نشان داده است که کاربران بیشتر روی لینک هایی کلیک می کنند که در آدرس آن ها، کلمات کلیدی قرار دارد. پس گنجاندن کلمات کلیدی در آدرس صفحه، می تواند احتمال کلیک شده را بالا ببرد. اما لازم است که این کلمات کلیدی را به گونه ای استفاده نمایید که هم مفهوم Url حفظ شود و هم در ابتدای آدرس، قابل رویت باشد.

از ساخت آدرس های یکسان بپرهیزید

اگر دو URL محتوای یکسانی را ارائه می دهند، می توانند به راحتی با یکدیگر در رقابت قرار گرفته و به کاهش ترافیک وب سایت منجر شود. این موضوع در خصوص url ها نیز صدق می کند. برای آنکه بتوانید بهترین بهره را از آدرس ها کنید، بهتر است آن ها را از کلمات کلیدی تکراری پر نکنید.

به طور خلاصه برای بهینه سازی url، این نکات را در نظر بگیرید:

  • یو آر ال ها باید دسته بندی منظم و منطقی داشته باشند
  • کلمات کلیدی داخل آدرس سایت وجود داشته باشند
  • به جای اعداد از نام دسته ها استفاده نمایید
  • برای جدا کردن کلمات از خط فاصله استفاده نمایید در غیر این صورت گوگل تمام واژه ها را پیوسته با هم می خواند
  • از حروف کوچک در یو آر ال استفاده نمایید
  • از اسلش های کمتری در یو آر ال استفاده کنید
  • فعل ها را ساده به کار برید
  • در صورتی که یو ار ال را تغییر دادید، ریدایرکت های درست را از یاد نبرید
  • پارامترهای غیرضروری را از آدرس حرف نمایید
  • توجه داشته باشید که یو آر ال شکسته و معیوب نباشد

سخن پایانی

درست است که تاثیر یو آر ال بر سئو آن قدر مهم و پر رنگ نیست، اما این مهم است که شما ساختار منطقی و منظمی را در یو آر ال های وب سایت خود رعایت کنید. این کار به فهم راحت تر موتور جست و جوگر گوگل کمک می کند و خزنده ها راحت تر و سریع تر می توانند وب سایت شما را بیابند و ایندکس نمایند. از طرف دیگر، یو آل ال های مرتب و تمیز نظر کاربران را بیشتر و بهتر جذب می کند. در کل به شما پیشنهاد می کنیم از این تاثیر غیر مستقیم یو آر ال بر سئو استفاده نمایید و حتما موارد ذکر شده را در ساخت یو آر ال در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید نظم و قانونی را در وب سایت پیاده سازی نمایید و به خزنده های گوگل کمک بیشتری کنید.

 

 

مطالب مرتبط
لینک شکسته چیست

لینک شکسته چیست؟ تاثیر لینک شکسته بر سئو چگونه است؟ لینک‌ های شکسته لینک ‌هایی هستند که باز نمی‌ شوند یا به اصطلاح شکسته و خراب هستند. هنگام لینک…

0 نظر 1400-12-27
تکنیک های نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر مخاطب شما در دیجیتال مارکتینگ می‌گذارد؟ تولید محتوای رپورتاژ آگهی چگونه است؟ قطعا با آگهی‌ ها و تبلیغات مختلفی برخورد کرده‌…

0 نظر 1400-12-25
ترفندهای ساخت ایمیل فروش

نحوه نوشتن ایمیل فروش چگونه است؟ بازاریابی ایمیلی همچنان از جذابیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و سطح اثرگذاری آن را می‌توان بسیار بیشتر از…

0 نظر 1400-12-24
حذف سایت از گوگل وب مستر

حذف سایت از گوگل وب مستر چگونه انجام می شود؟ تغییراتی که در سایت خود ایجاد می ‌کنید، می‌ تواند شامل تغییر در محتوای موجود در صفحات و شیوه آدرس دهی آن…

0 نظر 1400-12-23
dwell time چیست

به طور کلی مولفه‌ های زیادی وجود دارند که بر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در فضای وب اثرگذار هستند. اما برای آگاهی از نوع کارکرد فاکتورهای یاد…

0 نظر 1400-12-22
ارسال دیدگاه
logo-samandehi