معرفی بهترین ابزارهای بررسی طول عمر دامنه

بهترین ابزارهای بررسی طول عمر دامنه

ابزارهای رایگان بررسی طول عمر دامنه کدامند؟ مولفه‌ های گوناگونی بر سئو سایت تاثیر دارند و در این میان می توان طول عمر دامنه سایت را یکی از حائز اهمیت ‌ترین فاکتورهای یاد شده دانست.
مطابق الگوهای تعیین شده از جانب گوگل و سایر مرورگرهای فضای وب، اعتبار و ارزش دامنه‌ هایی با طول عمر بالا در مقایسه با دامنه ‌هایی که طول عمر پایین دارند، بیشتر است. برای ارزیابی طول عمر دامنه‌ ها و ارزش ‌گذاری آن‌ ها از ابزارهای مخصوصی استفاده می ‌شود که در این مقاله قصد معرفی آن ‌ها را داریم. در خلال این مطلب شما را با ویژگی‌ های چندی از مهم ‌ترین ابزارهای بررسی طول عمر دامنه آشنا می ‌کنیم و نکات کلیدی در این زمینه را توضیح خواهیم داد.

ارزیابی طول عمر دامنه توسط ابزارهای مخصوص

توجه داشته باشید که گاها ممکن است ابزارهای سنجش طول عمر دامنه به دلایلی مانند کم بودن سن دامنه قادر به بررسی میزان عمر آن ‌ها نیستند. بنابراین چنین دامنه ‌هایی در غالب موارد به درستی ارائه داده ‌ها را انجام می‌ دهند و صرفا به دلیل اینکه ابزارها قادر به بررسی طول عمر آن‌ ها نبوده ‌اند، برای شما دردسرساز نخواهند شد.

طول عمر دامنه و اهمیت آن در سئو سایت

تفاوتی که میان قدرت و اعتبار سئو یک وب سایت پر سابقه و وب سایتی تازه تاسیس وجود دارد را می‌ توان در اوایل کار مشاهده کرد. تصور کنید که تنها چند ماه از راه‌ اندازی وب سایت شما می‌ گذرد و با این وجود در حال رقابت با سایتی هستید که بیش از ۱۰ سال در زمینه مورد نظر شما به فعالیت می ‌پردازد.
لذا در این زمان اهمیت و ارزش طول عمر دامنه به وضوح نمایان می ‌شود. زمانی که تازه کار سئو سایت را آغاز کرده‌ اید، نمی‌ توانید انتظار داشته باشید که جایگاه رقیب خود را تصاحب کنید یا حتی به جایگاه او نزدیک شوید، اما با گذر زمان و تاثیر کلیدواژه‌ ها، تفاوت میان شما و سایت رقیب به لحاظ سن در نتایج کمرنگ شده و از بین می‌ رود.

در این زمان گوگل نتیجه گرفته است که اعتبار سایت شما بالا است و در گروه سایت‌ های معتبر قرار دارید؛ چراکه به جای اهمیت به سن دامنه، فاکتورهایی مانند سئو داخلی، سئو خارجی، تجربه کاربران، بهینه‌ سازی محتوا، ساختمان لینک، ارزش برند، سرعت سایت و ... را مد نظر قرار داده ‌اید.
باید توجه داشته باشید که موتورهای مرورگری مانند گوگل توجه خود را به سایت ‌های نو تاسیسی که در آغاز راه هستند معطوف نمی ‌کنند، چرا که ممکن است مقصود بسیاری از این سایت‌ ها فعالیتی کوتاه مدت باشد و پس از سئو شدن در نتایج گوگل قادر به جلب رضایت کاربران خود نباشند.
اما چنانچه دامنه سایت خود را برای یک محدوده زمانی بلند مدت (حدود ۵ تا ۱۰ سال) تمدید کنید، اعتماد بیشتری را از جانب گوگل در ابتدای کار به دست می ‌آورید و ثابت خواهید کرد که با هدف اخذ جایگاهی ویژه و برجسته فعالیت در فضای وب را آغاز کرده ‌اید و قصد کلاهبرداری و ... ندارید.

ابزارهای بررسی طول عمر دامنه

مهم ‌ترین ابزارهای بررسی طول عمر دامنه

از مهم ترین ابزارهای بررسی طول عمر دامنه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

Webconfs

با استفاده از ابزارهای کارآمد این سایت می‌ توانید به بررسی همزمان سن چندین دامنه مختلف بپردازید. در میان ابزارهای رایگانی که از جانب سایت webconfs ارائه می‌ شود، domain age tool قابلیت‌ های ویژه ‌ای را برای بررسی طول عمر دامنه ارائه می‌دهد که وب مستران می ‌توانند از آن‌ ها بهره بگیرند.

Whois

این ابزار را می ‌توان معتبرترین و پرکاربردترین ابزار سنجش طول عمر دامنه در نظر گرفت. به عبارت دیگر این وب سایت مرجع ارائه سن دامنه برای سایر سایت ‌ها در این زمینه است.
به واسطه ابزار whois می ‌توانید داده‌ های کلی یک دامنه را مورد بررسی قرار دهید؛ از این رو زمانی که نام دامنه را در این ابزار ثبت می ‌کنید، می ‌توانید به اطلاعاتی نظیر نام مالک دامنه، ایمیل، نشانی، شماره تلفن، تاریخ درج دامنه، تاریخ انقضاء دامنه، نام و اطلاعات تماس شرکت ثبت کننده دامنه، جدیدترین آپدیت یا آخرین زمان تمدید مجدد دامنه و ... دست یابید.
از این رو با توجه به داده ‌ها و اطلاعاتی که صاحب دامنه در اختیار شرکت ثبت دامنه قرار داده است، این داده‌ ها توسط ابزار whois برای شما به نمایش درمی ‌آید.
این درحالی است که مالک دامنه می ‌تواند تمامی اطلاعات شخصی خود را از بخش ذخیره اطلاعات دامنه حذف کند اما در آخر می ‌توانید از طول عمر و تاریخ انقضای دامنه آگاه شوید.

ابزارهای بررسی طول عمر دامنه

 

Redzad

چنانچه قصد دارید اطلاعاتی مختصر و سطحی از دامنه وب سایت مورد نظر خود به دست آورید، ابزار رایگان سایت redzad با زبان فارسی و سهولت کاربری، این داده‌ ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. این ابزار می تواند اطلاعات مختلفی را در اختیار شما قرار دهد.

Smallseotools

یکی دیگر از بهترین ابزارهای بررسی سن دامنه smallseotools  است. این ابزار از بهترین قابلیت ‌ها برای بررسی همزمان طول عمر چند دامنه برخوردار است. برای این کار می ‌توانید آدرس هر یک از دامنه ‌های مورد نظر خود را در یک خط داخل کادری که در میان صفحه این سایت قرار دارد، بنویسید و سپس بر روی گزینه check کلیک کنید. به این ترتیب ابزار بررسی طول عمر دامنه ‌های ثبت شده را آغاز کرده و نتایج را به شما ارائه می ‌دهد.


نتیجه گیری

همانطور که در خلال مقاله مطالعه کردید، بررسی طول عمر و سن دامنه سایت توسط ابزارهایی که برای این هدف طراحی و ارائه می‌شوند، در عملکرد سایت شما تاثیر گذاشته و می ‌توان آن را بر روی بهبود سایت و سئو محتوا موثر دانست.
در این مطلب به ارائه و معرفی ۴ سایت معتبر ارائه کننده ابزارهای بررسی سن دامنه پرداختیم، اما بدیهی است که سایت‌ ها و ابزارهای دیگری با امکانات گوناگون در این زمینه وجود دارند و می ‌توانید در صورت دلخواه از قابلیت ‌های این ابزارها برای سنجش سن دامنه و بهبود سئو سایت بهره بگیرید تا به این واسطه رتبه سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای مرورگر افزایش دهید.

 

مطالب مرتبط
لینک شکسته چیست

لینک شکسته چیست؟ تاثیر لینک شکسته بر سئو چگونه است؟ لینک‌ های شکسته لینک ‌هایی هستند که باز نمی‌ شوند یا به اصطلاح شکسته و خراب هستند. هنگام لینک…

0 نظر 1400-12-27
تکنیک های نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر مخاطب شما در دیجیتال مارکتینگ می‌گذارد؟ تولید محتوای رپورتاژ آگهی چگونه است؟ قطعا با آگهی‌ ها و تبلیغات مختلفی برخورد کرده‌…

0 نظر 1400-12-25
ترفندهای ساخت ایمیل فروش

نحوه نوشتن ایمیل فروش چگونه است؟ بازاریابی ایمیلی همچنان از جذابیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است و سطح اثرگذاری آن را می‌توان بسیار بیشتر از…

0 نظر 1400-12-24
حذف سایت از گوگل وب مستر

حذف سایت از گوگل وب مستر چگونه انجام می شود؟ تغییراتی که در سایت خود ایجاد می ‌کنید، می‌ تواند شامل تغییر در محتوای موجود در صفحات و شیوه آدرس دهی آن…

0 نظر 1400-12-23
dwell time چیست

به طور کلی مولفه‌ های زیادی وجود دارند که بر نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در فضای وب اثرگذار هستند. اما برای آگاهی از نوع کارکرد فاکتورهای یاد…

0 نظر 1400-12-22
ارسال دیدگاه
logo-samandehi