سئو کلاه سیاه ؛ درباره سئو بلک هت چه می دانید؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

حضور در صفحات برتر نتایج موتور جست و جو، برای رشد هر تجارت آنلاینی بسیار حیاتی است. اما روش های درست و غلطی برای بهینه سازی موتور جست و جو وجود دارد. تکنیک های تاریک سئو کلاه سیاه روشی کاملا اشتباه است که نتایج جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. سئو کلاه سیاه به جای حل نیاز کاربر، به دنبال بازی با الگوریتم های موتور جست و جو است. در ادامه با این سئو مخرب و تکنیک های سئو کلاه سیاه بیشتر آشنا خواهید شد.

سئو کلاه سیاه

اگر به تازگی به فضای جست و جوی آنلاین وارد شده اید، باید بدانید که هدف موتورهای جست و جو، به خصوص گوگل، رتبه بندی نتایج برتر وب سایت هایی است که بهترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهند. موتورهای جست و جو می خواهند بهترین تجربه جست و جوگری را برای افراد فراهم سازند.

الگوریتم های موتور جست و جو با گذشت زمان پیچیده تر شده اند، به همین دلیل شما باید به هر قیمتی که شده، از استفاده از سئو کلاه سیاه خودداری نمایید. سئو کلاه سفید روش بسیار بهتری برای انجام بهینه سازی موتورهای جست و جو است. این روش، رویکردی اخلاقی تر است که مطابق با شرایط و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جست و جو، پیش می رود.
سئو کلاه سفید شامل ایجاد محتوای با کیفیت و تجربه کاربری بهتر برای افرادی است که از سایت شما بازدید می کنند.

سئو کلاه سیاه به مجموعه روش هایی گفته می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از وسیله نقض شرایط خدمات موتورهای جستجو استفاده خواهد شد.
اصطلاح "کلاه سیاه" در فیلم های غربی ایجاد شده است تا "افراد بد" را از "آدم های خوب" که کلاه سفید به سر داشتند، متمایز کند.

اخیرا، معمولا برای توصیف هکرهای رایانه ای، سازندگان ویروس و کسانی که کارهای غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند، نیز این عبارت به کار برده می شود.
این بسیار مهم است که بدانید با اجرای تاکتیک ها و استراتژی های سئو کلاه سیاه می توانید سبب جریمه شدن وب سایت خود، و حذف شدن آن از صفحات نتایج موتور جست و جو شوید. تمام کسانی که کسب و کار آن ها به سئو وابسته است، باید درک درستی از سئو کلاه سیاه و عواقب آن داشته باشند.

سئو بلک هت

 

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه معمولا به عنوان عملی نپذیرفته تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش دهد. این روش ها مغایر با قوانین تعریف شده در استراتژی موتور جست و جو است و می تواند منجر به جریمه شدن وب سایت شود.
سئو کلاه سیاه درواقع تمام آن اعمالی است که بر خلاف قوانین موتور جست و جو، برای به دست آوردن رتبه برتر سایت در نتایج جست و جو مورد استفاده قرار می گیرد.
این روش های غیراخلاقی به هیچ عنوان پایدار نبوده و در نهایت به مجازات توسط موتورهای جست و جو ختم می شوند. بمباران کلمات کلیدی، لینک های پنهاد و استفاده از پیوندهای مزرعه لینک از جمله تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود.

آیا کاری که این سئو انجام می دهد، ارزش افزوده دارد، یا فقط برای دیده شدن توسط موتورهای جست و جو انجام می شود؟ اگر هیچ ارزشی برای کاربر در پی نداشته باشد، اما در ابتدای امر، سبب رتبه گرفتن وب سایت شما شود، احتمالا از سئو کلاه سیاه استفاده می کنید!

تکنیک های سئو کلاه سیاه

تکنیک های سئو کلاه سیاه کدامند؟ لیست زیر نشان دهنده تاکتیک های ممنوعه موتور جست و جو که جز کلاه سیاه محسوب می شود:

 • بمباران کلمات کلیدی
 • اتوماسیون کردن محتوا
 • لینک‌ ها و متون پنهان
 • کلمات کلیدی بی‌ ربط و محتوای بی‌ کیفیت
 •  گزارش یک رقیب
 • ریدایرکت های فراوان
 • کپی کردن محتوا
 • مقالات چرخشی
 • کلیک بیت های تقلبی
 • خرید لینک
 • نظرات اسپم
 • سرقت دامنه
 • ریچ اسنیپت اسپم
 • مزرعه لینک، پاپ های پیوند
 •  ایجاد صفحات، زیر دامنه ها یا دامنه هایی با محتوای تکراری
 •  صفحاتی با رفتارهای مخرب، مانند فیشینگ، ویروس ها، تروجان ها و سایر بدافزارها

شما با آگاهی از تکنیک های سئو کلاه سیاه می توانید از استفاده از آن ها خودداری نمایید.

تکنیک های سئو غیرقانونی

گزارش سئو کلاه سیاه

دو دلیل وجود دارد که شما می توانید سئو کلاه سیاه را گزارش دهید. یا وب سایت شما از طریق هک مخرب، ویروس یا کمپین منفی جستجوگرها از طریق پیوندهای ناخواسته مورد حمله قرار گرفته است. یا نتایج وب اسپمی در یک کلمه کلیدی رقابتی مشاهده می کنید، به وب سایت شما لینک داده است.
در حالت دوم، می توانید از طریق Google Webmaster Tools گزارش اسپم وب را ارسال کنید. البته لازم است بررسی های لازم را به طور کامل انجام داده تا به اشتباه گزارش اسپم نکنید. گزارش نادرست هرزنامه وب می تواند SEO کلاه سیاه محسوب شود.
در صورت حمله بدافزار یا ویروس یا هک مخرب به وب سایت، پس از حذف کردن کد مخرب، می بایست درخواست بررسی بدافزار را به گوگل اعلام کنید.

در صورتی که وب سایت شما هدف یک کمپین سئو منفی برای پیوندهای ناخواسته قرار گرفته باشد، در ابتدا لازم است تا با وب مسترهای وب سایت های پیوند دهنده تماس بگیرید و از آن ها درخواست کرده تا لینک های هدایت شونده به وب سایت شما را حذف کنند. بعد می بایست از ابزار Disavow Links در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

چرا نباید از سئو بلک هت استفاده کنیم؟

تاکتیک های سئو کلاه سیاه می تواند سبب حذف شما از صفحات نتایج گوگل شود. اگرچه ممکن است در ابتدا، با افزایش بازدید، موفقیت کوتاه مدت را برای شما به همراه داشته باشد ،اما مجازات های پیچیده گوگل حتما گریبان گیرتان خواهد شد که تاثیرات مخرب و جبران ناپذیری خواهد داشت.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، روش های مختلفی برای قرارگیری در نتایج برتر گوگل وجود دارد. اما بهترین کار این است که یک راه اصولی را در پیش بگیرید، هرچند که باید برای آن صبور باشید و وقت صرف کنید.
سئو کلاه سفید آن چیزی است که باید برای رسیدن به هدف خود، استفاده کنید. البته پیشنهاد ما این است که حتما از راهنمایی های مشاوران حرفه ای بهینه سازی موتور جست و جو بهره مند شوید.
تیم متخصص بهینه سازی موتور جست و جو بهمن پرداز، آماده ارائه مشاوره به تمام کسانی است که می خواهند در نتایج برتر گوگل ظاهر شوند.

 

مطالب مرتبط
چرا لینک های داخلی مهم هستند

همان طور که پیش تر گفتیم، اهمیت لینک های داخلی بر سئو قابل چشم پوشی نیست و  باید همواره به آن توجه نمود. اما لینک های داخلی به راستی چه کار مهمی…

0 نظر 1399-12-06
تاثیر تعداد واژه ها بر سئو

تا به امروز درباره تاثیر تعداد کلمات محتوا بر سئو زیاد شنیده ایم و بسیاری از افراد بر این باورند که هرچه محتوا طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای…

0 نظر 1399-12-04
هدف جستجو چیست

هدف جستجو چیست و چرا در سئو مهم است؟ این روزها تجربه کاربری موضوع مهمی در سئو است که توجه ویژه ای به آن می شود. چرا که گوگل در آپدیت های جدید خود…

0 نظر 1399-12-03
رپورتاژ آگهی چیست

تا به امروز بارها درباره اهمیت تبلیغات سخن گفتیم و اکنون می دانیم که برای بهتر دیده شدن علاوه بر سئو نیاز به تبلیغات است. اما تبلیغاتی که برای یک وب…

0 نظر 1399-12-02
داستان برند چیست؟

آیا تا به حال روایت های عجیب و غریبی از برند خود شنیده اید؟ مواردی گاه بسیار بی ربط به آنچه که هستید؟ اینجا است که اهمیت داستان برند برجسته می شود.…

0 نظر 1399-11-30
ارسال دیدگاه